Здорові зв’язки і суглоби – запорука успіху

Професійний бодібілдинг – це колосальне навантаження на весь організм і, насамперед, на зв’язки і суглоби. Інтенсивні фізичні навантаження на них призводять до розвитку хронічних болів і формуванню дистрофічних процесів, тобто, хрящова тканина зношується і старіє швидше, ніж при звичайних повсякденних навантаженнях.

Проблема полягає в тому, що травмовані зв’язки і суглоби важко піддаються лікуванню і вимагають багато часу на відновлення. А іноді «відремонтувати» їх можна тільки за допомогою хірургічного втручання. Тому не варто ігнорувати профілактику захворювань зв’язок і суглобів, інакше наслідком можуть стати складні травми, дострокове завершення спортивної кар’єри і навіть хронічні хвороби.

Як запобігти можливі травми:

1. Кращий спосіб уникнути травми – ретельно розминатися перед тренуванням.

2. Чітко дотримуйтеся техніки виконання вправ і не працюйте із занадто великими вагами без відповідної фізичної підготовки.

3. Якщо у вас вже є проблеми зі зв’язками або суглобами, то віддавайте перевагу більш безпечним і легким вправам.

4. Якщо ж ви все-таки отримали травму суглоба або пошкодили зв’язки, то утримайтеся від фізичного навантаження до повного їх відновлення. Навіть невеликі навантаження до повної реабілітації можуть призвести до повторної і навіть більш серйозної травми.

Які бувають прийоми самомасажу?

Ефективне поновлення

Якщо ви професійно займаєтеся бодібілдингом, то профілактику суглобів варто проводити два-три рази на рік. Для цього існує цілий ряд спеціальних препаратів і біодобавок, які прискорюють регенерацію сполучної тканини і сприяють її зміцненню. Придбати їх можна в аптеках або в магазинах спортивного харчування. Як правило, головними складовими всіх цих добавок є хондроїтин, колаген і глюкозамін.

Хондроітин – це речовина, яка виробляється хрящової тканиною суглоба і входить до складу синовіальної рідини в суглобах. До недоліку хондроитина призводить мала кількість глюкозаміну. А колаген складає основу всіх сполучних тканин в нашому організмі.

Не менш важливими складовими для профілактики проблем зі зв’язками і суглобами є вітамін D і кальцій. Для кращого засвоєння кальцію їх краще приймати синхронно. Доведено, що дефіцит вітаміну D призводить до запалення зв’язок і суглобів.

Вітаміни групи B, C і E також допоможуть підвищити еластичність ваших зв’язок і прискорити відновлення суглобів.

Омега 3 жирні кислоти допоможуть поліпшити рухливість суглобів, зняти больовий синдром і прискорити їх відновлення.

У більшості добавок також можна знайти акулячий хрящ. Його цінність в тому, що він містить в собі одночасно глюкозамін, колаген і кальцій. Тим не менш, цей компонент набагато корисніше, якщо вживати його в натуральному вигляді, а не у формі біодобавок.

Смачна профілактика

Додайте в свій звичний раціон продукти, що містять білок, а також желатин, пектини, агар-агар, тобто, полюбите холодець, заливну рибу, желе.

Заповнити недолік хондроитина найпростіше завдяки шкірі, сухожилиям і хрящів тваринного походження і рибою, особливо лососем і сьомгою.

Природний колаген можна отримати, вживаючи в їжу м’ясо, рибу (особливо лосось, сьомгу і кету) і морську капусту.

Глюкозамін присутній в продуктах, що містять глютамін (твердий сир, кури, яловичина). Проте варто мати на увазі, що глюкозамін має властивість руйнування при сильному нагріванні. Тому нашому організму не так просто заповнити недолік глюкозаміну за допомогою їжі.

Різні цитрусові, ківі, болгарський перець, капуста та інші продукти, насичені вітаміном С, здатні допомогти зняти запаленням і больові відчуття. Вони також є прекрасним антиоксидантом і сприяє синтезу колагену.

Як бачимо, багатьох травм можна уникнути розумним підходом до тренувань і поступовим збільшенням навантаження. А своєчасна профілактика суглобів і зв’язок повинна стати звичкою вашого повсякденного способу життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *