Як максимально ефективно використовувати час?

Всі жителі планети рівні в одному. Незалежно від матеріального становища, статусу та інших характеристик у всіх однакова кількість часу, наявного щодня. Однак вірно розпорядитися своїми 24 годинами здатний не кожен.

Тайм-менеджменту присвячені цілі томи, його базовим принципам навчають багато по-справжньому успішні люди, неодноразово на особистому досвіді переконуються в їх ефективності.

Однак при цьому чимало існує тих, хто навіть не підозрює про існування такого предмета, як теорія управління часом. Разом з тим, дізнатися про те, як використовувати її у власному житті, не завадить нікому.

Як керувати часом?

Різні теоретики тайм-менеджменту, як правило, сходяться на кількох основних принципах, без яких навчитися ефективно використовувати час неможливо. Одне з головних правил – планування своїх справ. Безліч сучасних людей, що перебувають в стані перманентного цейтноту, просто зобов’язані візуально уявляти собі, що саме їм належить виконати в кожен конкретний день.

Для цього слід складати списки завдань. Вони можуть вийти досить обширними, і часу не вистачатиме на те, щоб їх здійснити. Тут напевно стануть в нагоді принципи так званої матриці Ейзенхауера. По ній всі справи систематизуються за своєю важливості і терміновості і розподіляються за чотирма категоріями.

Систематизація пріоритетів проста. У першу групу входять важливі і термінові справи, у другу – важливі не термінові, в третю – неважливі термінові і в четверту (звану ще «Кошика») – неважливі і не термінові. Пріоритетними, як не дивно, будуть завдання другого з вищевказаних категорій. Якщо людина сконцентрується саме на них, то вкрай рідко – та й то в основному не з власної неорганізованості – буде стикатися з вимагають якнайшвидшого виконання справами.

На практиці важливо не терміновими завданнями можуть бути курсова або диплом, які студенту треба здати під кінець семестру. Або доручену працівникові його начальством завдання з дедлайном через місяць. Якщо тут же взятися за них і потихеньку виконувати, паралельно справляючись з іншими, більш терміновими справами, то до призначеного терміну вони будуть давно завершені. Постановка термінів – ще один важливий принцип.

Добре відомий ще один принцип тайм-менеджменту – поєднання різних завдань. На жаль, багато його недооцінюють. Наприклад, ефективна господиня може завантажити в пральну машину білизну, в посудомийку – брудні тарілки і столові прилади, і одночасно займатися обідом/вечерею.

Також, поки страва готується (якщо за ним не потрібно в даний момент стежити), можна зайнятися прибиранням. Офісному працівнику неважко буде в очікуванні важливого факсу, наприклад, складати договір або оформляти документи на відвантаження товару. Вже у зв’язку з абсолютно іншим завданням зі свого must-do списку.

Як приймати рішення за менше ніж 60 секунд?

У чому помиляються ті, хто не встигає?

Разом з тим, не варто бути запеклим перфекціонізм. Безумовно, будь-які справи слід виконувати добре. Однак це не означає, що їх треба буквально «вилизувати». Між відмінно виконаною роботою і завершенням її «абияк» – величезна прірва, і перетнути її не так вже просто.

Той, кому хочеться навчитися ефективно користуватися власним часом, не повинен бути і трудоголіком. Безсумнівно, будуть ситуації, в яких доведеться затримуватися на роботі, але у людини, активно застосовує правила тайм-менеджменту, таке відбувається надзвичайно рідко. До того ж, він буде пам’ятати, що по завершенні робочого дня важливо відпочити і морально, і фізично.

Вечір слід проводити з членами сім’ї, приятелями, за улюбленим хобі – словом, з тими і за тією справою, яка приносить душевне задоволення і з основною роботою не пов’язано. І обов’язково слід виділяти достатньо часу на сон.

Не менш важлива і правильна організація робочого місця. Всі документи та інші предмети там повинні розташовуватися впорядковано, щоб легко вдалося знайти потрібний. До того ж безлад в навколишньому просторі сприяє значному зниженню ентузіазму та працездатності.

Якщо у людини в підпорядкуванні знаходяться інші працівники, то йому варто навчитися делегувати їм деякі з покладених на нього завдань і періодично відстежувати їх виконання. Тоді й робота буде завершена вчасно, і сильно напружуватися через неї не доведеться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *