8 популярних додатків, шифруючих Ваші дані

Сучасний інтернет в найширшому його розумінні жорстокий і не прощає помилок. Залишаючись самим зручним і поширеним засобом зв’язку і передачі інформації прямо зараз, мережа запам’ятовує кожен крок користувачів і довго зберігає історію взаємин з нею. Конфіденційні фотографії дивним чином виявляються у відкритому доступі, особисті файли тікають на файлообмінники, Google дбайливо підсовує підозріло релевантну рекламу (підглянувши пошукові запити), а Apple під шумок завантажує черговий альбом U2 на смартфон. Завуальована стеження в мережі, яку вже й не приховують ні спецслужби, ні приватні компанії, на щастя, породжує протидію у вигляді контршагов інтернет-активістів, що борються за нашу приватне життя. Боротьба за вільний інтернет особливо актуальна в нашій країні, де до контролю над мережевими громадянами прагнуть державні структури.

Сьогодні серед користувачів кріптомессенджерів і захищених Тенет не інтернет-маргінали і WWW-криміналітет, а свідомі і вільні люди. Ми вирішили вибрати найвідоміші перевірені програми і технології, шифрувальні користувача дані, виходячи з потреб активних користувачів мережі.

Проект Tor

«Промінь світла в темному інтернеті» – про Tor знають навіть ті, хто жодного разу не користувався системою цибулевої маршрутизації і не серфіл в дарквебе. Мабуть, Tor – основа основ в наборі сучасного безпечного інтернет-користувача. За допомогою однойменного браузера і системи проксі-серверів вхідний і вихідний трафік шифрується, забезпечуючи анонімність в мережі. Tor дає доступ до дарквебу, де існує вже величезна кількість сайтів, прихованих від очей пересічного користувача. До того ж браузер цього проекту непогано працює і в «нормальному» інтернеті. Tor часто вирішує проблему з доступом до певних сайтів, які вносяться в заборонені списки контролюючих інтернет органів і блокуються провайдером.

ТЕХНОЛОГІЯ ШИФРУВАННЯ: багаторівневе шифрування на основі «цибульного» проксі-сервера.

САЙТ: torproject.org

Для чого потрібні Root права на Android?

Пошуковик DuckDuckGo

Пошукова система з відкритим вихідним кодом майже не використовує дані cookies, не зберігає IP-адреси користувачів і не збирає інформацію (наприклад, скільки порносайтів ви відвідуєте на тиждень). DuckDuckGo НЕ БУДЕ (як всі інші пошуковики) підказувати користувачу популярні запити та підлаштовувати інтернет (і, відповідно, рекламу) під нього. Пошуковик всього лише забезпечує надійний і повністю анонімний серфінг: DuckDuckGo добре справляється зі своїм основним завданням, паралельно шифруючи дані користувача. До речі, розробка американця Габріеля Вайнберга є найзручнішим засобом пошуку в дарквебе – інші пошуковики часто шарахаються від пошуку по доменних зонах .onion і відмовляються працювати, посилаючись на нібито ненадійне з’єднання. З недавнього часу DuckDuckGo працює з браузером Safari: можливість вибору кріптопоісковіка вбудована в усі операційні системи Apple.

ТЕХНОЛОГІЯ ШИФРУВАННЯ: алгоритм шифрування RC4 і 128-бітний ключ.

САЙТ: duckduckgo.com

Месенджер Telegram

Мабуть, найпопулярніший кріптомессенджер багато в чому зобов’язаний своїй славі своєчасній появі в мережі. На Telegram звернули увагу на тлі гучних заяв Сноудена про стеження в АНБ, а також переходу конкурента WhatsApp під крило монструозної Facebook. Через усього два роки Telegram, що має російське коріння, але більше орієнтований на англомовних користувачів, перетворився з маловідомого додатки в монстра кріптообіцянки з бездоганною репутацією (Telegram ще не вдалося зламати нікому). Зараз месенджер являє собою зручний багатоплатформовий інструмент з власною системою шифрування, до того ж невимогливий до якості інтернет-з’єднання. Головна фішка Telegram – можливість спілкуватися через секретний чат, зашифровані дані в якому залишаються лише на смартфонах співрозмовників, що не осідаючи на серверах додатки.

ТЕХНОЛОГІЯ ШИФРУВАННЯ: MTProto.

САЙТ: telegram.org

Плагін HTTPS Everywhere

Мультібраузерная надбудова HTTPS Everywhere – рішення для тих, кому складно орієнтуватися в Tor, а стеження в інтернеті ще не тривожить свідомість. Плагін дотримується мінімальні вимоги безпеки – використання протоколу HTTPS. Вбудовуючись в браузер, HTTPS Everywhere фільтрує сайти, на які заходить користувач. Плагін автоматично перемикає веб-ресурси з протоколу HTTP на протокол з шифруванням даних, якщо останній протокол підтримується.

ТЕХНОЛОГІЯ ШИФРУВАННЯ: HTTPS.

САЙТ: eff.org

Файлообмінник Mega

Дітище опального інтернет-підприємця Кіма Доткома має вирішити проблему надійного і захищеного зберігання великої кількості інформації в інтернеті. Хмарний сервіс Доткома, створений через рік після примусового закриття файлообмінника Megaupload, шифрує дані користувача на стороні клієнта за допомогою алгоритму AES. До того ж Mega обіцяє анонімний і безпечний обмін файлами між відправником та одержувачем даних. Останнє здійснюється за допомогою системи ключів Friend-to-Friend. Приємний сюрприз від Кіма – сервіс дарує 50 Гб місця на хостингу при реєстрації, що цілком достатньо для зберігання найважливіших даних.

ТЕХНОЛОГІЯ ШИФРУВАННЯ: алгоритм шифрування AES.

САЙТ: mega.co.nz

Месенджер Confide

Confide – ще один кріптомессенджер, але з оригінально реалізованої технологією отримання інформації. Одержувач приймає зашифрований текст повідомлення у вигляді декількох прямокутників. Геометричні фігури перетворюються в текст тільки тоді, коли користувач наводить на них свій палець. Така незвичайна технологія виключає появи повного тексту повідомлення на екрані смартфона. Ще одна несподівана фіча Confide – повна заборона на скріншоти. Якщо користувач спробує зробити знімок зображення під час читання повідомлення, то месенджер закриється, повідомлення зітреться, а відправник отримає тривожний сигнал.

ТЕХНОЛОГІЯ ШИФРУВАННЯ: шифрування на стороні клієнта.

САЙТ: itunes.apple.com

Чат Crypto.cat

Оупенсорс-сервіс Crypto.cat – чергове, але популярне і перевірене роками засіб комунікації, яке вміє шифрувати дані співрозмовників. Дані шифруються на стороні клієнтів за технологією AES-256, а при передачі ключів, здатних відкрити переписку, використовується кілька функцій і методів збереження секретності даних. Дані про листування (у чаті можна зібрати до десяти чоловік) автоматично видаляються після закінчення 30 хвилин після завершення розмови.

ТЕХНОЛОГІЯ ШИФРУВАННЯ: технологія AES-256.

САЙТ: crypto.cat

Месенджер Jitsi

Jitsi – вільно поширювана програма з відкритим кодом, жива альтернатива Skype. Jitsi виконує ті ж самі комунікативні функції, що і її маститий колега, але комунікатор ще й шифрує дані по протоколу ZRTP. Відеочат організовується через спеціальний сервер Jitsi Videobridge, підтримується необмежена кількість учасників разговора.

ТЕХНОЛОГІЯ ШИФРУВАННЯ: протокол ZRTP.

САЙТ: jitsi.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *