Це корисно знати: прийоми самомасажу

Якщо у вас немає часу відвідувати професійного масажиста де-небудь в салоні, або якщо ви вважаєте, що це занадто дороге задоволення, а практики йоги не дозволяють вам повністю пропрацювати якісь певні затиснуті ділянки, то ви цілком може обійтися самомасаж для того, щоб розслабити тіло (скуті, затиснуті ділянки) або послабити біль.

Проти головного болю

Якщо вас стали відвідувати часті пульсуючі болі в голові, то вам безумовно слід спробувати наступний прийом.

Покладіть два м’ячика для тенісу в носок і зав’яжіть його край, щоб м’ячики не могли випасти звідти. Лягайте спиною на рівну поверхню, під коліна необхідно підкласти подушку. Зроблене пристосування з м’ячиків покладіть під голову таким чином, щоб тенісні м’ячики стосувалися основи черепа (лежали на одному рівні з мочками вух). Розслабившись і закривши очі, вам потрібно пролежати в такому положенні хвилин десять-двадцять.

Проти напруги в спині

Комусь самомасаж власної спини може здатися нездійсненним трюком, але насправді це не так складно. Звичайні cпробси нададуть вам в цьому допомогу і допоможуть опрацювати спину, розкрити грудну клітку, розім’яти м’язи саме в тому місці, де ви відчуваєте біль, зняти напругу.

Для такого самомасажу вам необхідно взяти рол з піни і два тенісних м’ячика зав’язаних в шкарпетці.

Що ти повинен робити, якщо хочеш бути здоровим?

Ваші дії:

Щоб розкрити грудну клітку, покладіть рол на підлогу, ляжте на нього так, щоб він лежав уздовж хребта від верхівки до сідниць, коліна повинні бути зігнуті, а підошви ніг міцно стояти на підлозі, руки в сторони. Протягом хоча б 20 секунд лежите розслабившись, і ваші груди почне розкриватися. Можна робити плавні рух вправо-вліво, це допоможе розім’яти м’язи спини.

Щоб зняти напругу з хребта, помістіть ваш рол перпендикулярно хребту. Лягайте на спину, але голову і шию притримуйте руками, коліна зігнуті, ступні уперти в підлогу, сідниці не повинні стосуватися підлоги. Катайтеся вгору-вниз по роллу спиною, щоб рол пропрацював і розслабив м’язи спини достатньо 20-30 секунд.

Глибокий масаж. Лягайте на спину, під м’язи підкладіть м’ячики для тенісу, зав’язані в носок. М’ячі повинні знаходитися по обидві сторони від хребта, сідниці відірвані від підлоги, поперек не прогинається. Шию і голову притримуйте руками. Катайте спину по м’ячиках, на особливо затиснутих місцях пройдіться багаторазово, поки затиснуті м’язи не стануть розслабленими. Подібну процедуру можна проробляти під час їзди в автомобілі, просто поклавши м’ячики під спину в напруженому місці, при русі авто вони пропрацюють ваші м’язи.

Проти болю в ногах

Вам знадобляться м’ячики для гольфу або порожні пляшки з-під мінералки (охолоджені в холодильнику). Покладіть м’ячі або пляшки на підлогу і круговими рухами масажуйте ті місця, де спостерігаєте біль або скутість. Якщо біль занадто велика, і ви не можете масажувати саме це місце, то опрацювати область навколо нього.

Коли потрібен професіонал

Якщо ви відчуваєте сильні болі, особливо в спині, це може бути серйозним сигналом про те, що у вас проблеми, які самомасаж може не подужати, і варто звернутися до лікаря. Про серйозні проблеми, що свідчать про необхідність звернутися до професійного лікаря, говорять такі симптоми:

Втрата чутливості.

– Оніміння.

– Безперервна біль у суглобах.

– Біль у спині, який віддає в руку чи в ногу.

– Біль, яка не проходить навіть після самомасажу та / або розслаблення.

– Будь-які больові відчуття, які тривають більше семи днів.

Зрозуміло, не обов’язково мати дані симптоми або чекати погіршення, щоб звернутися до професійного мануального терапевта або йога-терапевта. Краще це зробити завчасно, адже професіонал не тільки допоможе вам позбавитися від болю, але й попередити її виникнення, пояснить причину тієї чи іншої проблеми і допоможе з нею боротися в майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *