Як виправити порушення постави?

Порушення постави створює не тільки естетичні проблеми, а й загрозу для здоров’я: м’язів спини і хребта. Наслідки можуть зажадати тривалої терапії і великого внеску фахівців. Перші ознаки порушення постави проявляються в згорблена плечей і нахилі голови до грудей, проте варто знати, що без своєчасного втручання з кожним днем ​​ситуація ставатиме все гірше і гірше.

Якщо ти хочеш виправити викривлення важливо регулярно виконувати спеціальні вправи, щоб зміцнити слабкі м’язи і розтягнути ті зони, які постійно знаходяться в напрузі.

У нашій статті ми представимо твоїй увазі вправи, за допомогою яких ти зможеш поліпшити поставу і стати більш граціозною.

Здорові зв’язки і суглоби — запорука успіху.

Перш, ніж приступити до їх виконання, обов’язково проведи розминку – розігрій м’язи легким бігом протягом 10 хвилин. Тепер можна переходити до найефективнішим і рекомендованим вправам для корекції постави:

Вправа 1

Як виправити порушення постави?

Ляж на живіт на зручну, але при цьому абсолютно пряму поверхню. Розправ плечі і контролюй їх положення. Руки можеш розмістити в будь-якому зручному положенні, наприклад, за головою. Підніми верхню частину корпусу і відірви груди від поверхні, на якій лежиш. Зведи лопатки і затримайся в цьому положенні протягом 3 секунд. Потім опусти корпус, відпочинь кілька секунд і повтори вправу. Все має проходити в комфортному для тебе режимі. Зроби від 15 до 20 повторів.

Відпочинь трохи і, перейшовши в положення лежачи на спині, притисни поперек до підлоги, підніми прямі ноги над підлогою на 90 градусів. Так ти зможеш зміцнити м’язи спини, живота і таза. Повільно опускай ноги. Затримай їх над підлогою на 3 секунди, зберігаючи мінімальну відстань, яке можеш витримати, не відриваючи поперек від підлоги. Не опускаючи ноги на підлогу, знову підніми їх до 90 градусів. Зроби 10-15 повторень.

Далі тобі знадобиться фітбол або кулю для фітнесу. Ляж на спину, помісти м’яч між гомілок і стисни його ногами так сильно, як можеш. Затримайся на 5 секунд, потім відпочинь. Виконай 10-15 таких вправ.

Вправа 2

Як виправити порушення постави?

Інша вправа, яке добре допомагає в корекції постави, полягає в наступному: ляж на спину, підтягни коліна якомога ближче до грудей. Роби це дуже обережно, щоб не отримати розтягнення. Мета цієї вправи в тому, щоб м’яко розтягнути м’язи спини. Ти можеш допомагати собі руками. Затримайтеся в такому положенні на 20 секунд, потім розслабся. Виконай 5 повторів.

Вправа 3

Як виправити порушення постави?

Для цієї вправи тобі знову знадобиться фітбол. Сядь на кулю, випрями спину, ноги повинні стійко стояти на підлозі, коліна зігнуті під кутом 90 градусів. Злегка розведи стегна у формі літери “v”. Відхили пряму спину назад, поки не відчуєш напругу в м’язах задньої поверхні стегна. Необхідно затриматися в цьому положенні на 30 секунд.

Вправа 4

Як виправити порушення постави?

Остання вправа в твоєму комплексі необхідно виконувати так: встань біля дверей і візьмися правою рукою за неї. Твоя рука повинна бути зігнута в ліктьовому суглобі під кутом 90 градусів. Виведи ліву ногу вперед і розверни носок максимально вліво, поки не відчуєш напрузі в м’язах правої сторони грудей. Потім поміняй положення і виконай вправу іншою ногою.

В якості висновку радимо тобі контролювати твою поставу постійно і тримати спину прямою. Важливо стежити, щоб м’язи преса перебували в напрузі. Плечі і шию відводь назад, оскільки, як тільки ти починаєш горбиться, хребет і м’язи спини відчувають великий стрес, чим більше часу вони проводять в такому положенні, тим складніше потім буде виправити викривлення і вирішити проблему. Пам’ятай про це, працюючи за комп’ютером або сидячи за столом. Гарна постава і здорова спина – результат твоєї уваги до себе та відповідальності за своє здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *