Що робити якщо м’язи не ростуть?

1. Їжте досить, м’язам потрібен матеріал, з якого вони будуть будуватися. Якщо ви їсте мало білка, то організму просто нізвідки буде взяти «цеглинки», з яких він зможе будувати м’язи.

Якщо у вас в їжі буде мало лейцину, то механізм росту м’язів ризикує не бути запущеним.  Якщо ви не будете «добирати» по корисним жирам, постраждає ваша гормональна система, да і суглобам дістанеться. Нарешті, якщо у вас в раціоні недостатньо вуглеводів, впаде рівень інсуліну, а значить, нема чому буде доставляти все те корисне, що ви з’їсте, по місця призначення. Та й енергії для важкого тренінгу у вас не буде.

2. Старайтесь “добираємося” по навантаженні часто бачу в тренажерному залі наступну картину: початківець (та й не тільки) атлет припиняє виконання вправи в той час, коли він зможе осилити ще 2-3 повторення.

На запитання «чому?» відповідає: «тренер сказав виконати саме стільки повторів». На жаль, навіть найкращий тренер не зможе влізти в вашу шкуру і визначити, коли вам варто припинити виконання вправи. Так само, як і визначити той момент, коли стоїть припинити тренування в цілому.

У результаті для росту м’язів вам просто не вистачає обсягу отриманої на тренуванні навантаження. Так що намагайтеся виконувати вправу до тих пір, поки не відчуєте, що ще одне повторення буде явно зайвим. А з тренажерного залу йдіть тоді, коли думка про виконання ще одного сету буде вселяти вам огиду.

Ідеальна дівчина: міф чи реальність? Як дізнатись?

3. Не намагайтеся йти двома різними шляхами одночасно дуже погана ідея – одночасно нарощувати м’язову масу і спалювати жир. Ні, звичайно, якщо ви виключно обдаровані генетично, то цей трюк у вас цілком може вийти. Але середньостатистичному відвідувачеві тренажерного залу варто вибрати щось одне.

4. Поміняйте підхід до треніровки м’язи дуже швидко адаптуються до навантаження. Власне кажучи, наш організм влаштований таким чином, що турбуватиметься зростанням енергетично витратною субстанції він в саму останню чергу, а при першій же можливості її зростання припинить. Зростання ваших м’язів рано чи пізно припиниться, навіть якщо ви постійно нарощуєте робочі ваги, тим більше, що

  • стійке зростання робочих ваг можливий на протязі не такого вже й тривалого періоду і часу.

Як би то не було, вам періодично варто міняти свій підхід до тренінгу: від силового стилю до об’ємного, від об’ємного – до «пампингу», щоб потім знову повернутися до силового тренінгу. Помінявши підхід до тренінгу, ви зможете струсити ваші застояні м’язи.
Насправді, правильне харчування – це навіть не половина успіху в бодібілдингу, а набагато більше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *