Як сподобатися людині: 5 важливих правил

Ви бажаєте, щоб новий знайомий або знайома відчували до вас симпатію? Прислухайтеся до цих порад – і ви без праці навчитеся подобатися людям!

Можливо, вам досі здається, що вміння викликати симпатію – це вроджена якість, якому неможливо навчитися. Ми вас зневірився у цьому! Так, деяким щасливчикам від народження даються потужна харизма і чарівність, проте в основі вміння подобатися лежить здатність вловити настрій, характер, натуру людини і «підлаштуватися» під нього. Відразу ж зауважимо: правильна підстроювання не має нічого спільного з лицемірством або грою. Не чекайте, що особистість, до якої ви відчуваєте антипатію, запалився до вас любов’ю через те, що ви зіграєте симпатію до неї! Як правило, подібна гра виглядає натурально лише у професійних акторів.

Що робити якщо м’язи не ростуть? Поради і правила.

Правила встановлення хороших відносин

  • Потурайте його емоціям! Заохочуйте те, що живить емоційну сферу співрозмовника: підхопите його гарний настрій або спробуйте його розвеселити. Емоційний контакт завжди легше створити, ніж контакт інтелектуальний. Якщо людина розповідає сумну історію про себе – поспівчувайте, покажіть, що ви співпереживаєте: «Я розумію, як тобі було важко!», «Уявляю, як ти засмутилася!»
  • Не зазіхав на стереотипи. Ваш співрозмовник свято впевнений, що чоловік зобов’язаний платити за вечерю, спати треба на лівому боці, а ходити на роботу в сарафані непристойно? Не переконують його, не критикуйте і вже тим більше не висміюйте його погляди. По-перше, усталені стереотипи не так-то просто змінити, а по-друге, шаблони – це якийсь маркер, який відрізняє «своїх» від «чужих». Хочете стати «своєю», тобто, в усіх відношеннях, приємною знайомою? Не чіпайте його життєві установки і принципи!
  • Правило трьох компліментів. Люди люблять, коли їх хвалять – це факт. Однак часто ми побоюємося говорити компліменти новим знайомим з боязні, що похвала звучатиме фальшиво. Поступите хитріше: похваліть те, що йому подобається, а не самої людини! Наприклад, ви дізналися, що знайома часто готує плов – скажіть, що ви теж обожнюєте це блюдо. Або ненароком зауважте, що вважаєте вишивання найкращим видом релаксу. Деякі психологи радять протягом розмови сказати три компліменту – і співрозмовник стане ставитися до вас з симпатією!
  • Запитайте ради. Але ще більше люди люблять повчати когось – так вони відчувають свою значущість і перевагу перед співрозмовником. Мало хто відмовиться від того, щоб продемонструвати свою компетентність в якійсь сфері. Ось і просите рад: з приводу консервації, вибору комп’ютера, ремонту і так далі. Ви задовольните бажання співрозмовника бути на висоті – і отримаєте його розташування.
  • Дзеркальний метод. Його часто використовують в переговорах, коду треба переконати клієнта у своїй лояльності. Суть його в тому, щоб не дуже нарочито повторювати жести і пози співрозмовника. Наприклад, він закинув ногу на ногу – зробіть так само трохи згодом. Він підняв брови? Скопіюйте цей рух. Ось тільки для того, щоб у співрозмовника не склалося враження, що ви його передражнює, потренуйтеся попередньо в парі з добре знайомим чоловіком. Ефект вас вразить!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *