Заміж за багатого: чи варто мріяти про заможнього чоловіка

Чому багато жінок одержимі ідеєю вийти заміж виключно за статусного, успішного чоловіка? Спеціально для вас психолог Ольга Гуманова написала цю статтю і пояснила, в яких випадках це бажання – нормальне і обгрунтоване, а в яких – нав’язане нам ззовні.

Є таке ефективна вправа для дівчат в активному пошуку коханої людини: написати список з 50 бажаних якостей, які ви хотіли б бачити в чоловікові. Робиться воно для того, щоб зрозуміти, якого саме чоловіка ти хочеш, і дозволити собі його хотіти.

В ході цієї роботи з дівочих схованок душі зазвичай вилазить багато всього цікавого. Наприклад, в списку бажаних якостей свого обранця часто опиняються пункти про статус. «Щоб черевики у нього були не дешевше 500 доларів, це показник»«Машина пристойна»«У хорошому, дорогому костюмі…»

Здоровий достаток або завидний престиж

Існує здоровий жіночий інстинкт, спрямований на продовження роду. Слідуючи йому, дівчина здраво оцінює здатності добувача і годувальника у свого партнера, перш ніж створити з ним сім’ю. Багато сімейні психологи вважають цю здатність важливим критерієм зрілості, готовності до шлюбу. А чи є у нього стабільний дохід? Якщо я буду вагітної з важким токсикозом чи мамою крихітного немовляти, нездатною самої забезпечити себе і дитину, то чи може він мені гарантувати їжу, дах і безпеку? Чи можна розраховувати на нього як на годувальника сім’ї, повністю йому довіряти?

Тільки ось ці черевики, автомобілі та краватки відомих брендів – вони не про достаток і здатність підтримувати гідний рівень життя у своїй родині, не про повний холодильник, добротний одяг, якісне медичне обслуговування і щорічний відпочинок на морі. Вони про те, що називається жаргонним словом «понти». Про статус, про місце лідера в людській зграї, про заздрість і захоплення в очах подруг.

Якщо ви собі уявляєте що у чоловіках-альфонсів є тільки одні плюси, ми вам розкажем основні характеристики чоловіків-альфонсів.

Моя чи мамина мрія?

Можна зрозуміти жінку, яка сама топ-менеджер або успішна бізнес-леді і хотіла б знайти супутника життя серед людей свого соціального шару, серед собі рівних. Хоча іноді й керівниці великих компаній виходять заміж за особистих водіїв і бувають з ними щасливі. Мова йде не про цей випадок. Про принца на автомобілі представницького класу з належною йому почтом і аксесуарами часто мріють ті дівчата, у яких і власний рівень життя, і розміри доходів в батьківській родині дуже і дуже далекі від топ-менеджерських.

Чому не хороший хлопець у джинсах і светрі Вася з сусіднього відділу, а обов’язково великий начальник Василь Петрович? Нехай навіть вже не першої молодості, з блискучою лисиною і видатним животиком, але обов’язково при всіх атрибутах сильних світу цього?

Якщо вас відвідує ця мрія – про статусному, сильному і впливовому чоловікові – то дуже важливо розібратися, ваша чи вона насправді і куди вона йде корінням. При найближчому розгляді може виявитися, що насправді це мрія вашої мами. Реалізована – мама сама все життя прожила з татом-великим начальником і не бачить поруч з дочкою чоловіка нижче рангом. Або нереалізована – мама в молодості не вийшла заміж за одного зі своїх шанувальників, віддавши перевагу йому вашого батька, а потім побачила його через 20 років пролетающим мимо в супроводі охорони і відтоді кусає собі лікті.

«У мене є два ідеалу чоловіки, – розповідає 27-річна Надія, коментуючи свої малюнки, зроблені в ході психологічного семінару. – Перший – він такий простий, з ним можна ліпити будиночки з піску на пляжі, бігати по лінії прибою і сміятися. Поруч з ним я теж дуже проста, в шортах і футболці. Другий – дорослий, солідний чоловік, поруч з ним я бачу себе тільки в норковій шубі, в чоботях на шпильках і при повному макіяжі. Я б залишилася і з першим, мені добре з ним, я щаслива, але його ніколи не прийме мама, тому доводиться йти до другого».

Якщо мрія про статусному чоловікові не мамина, а виразно своя, то чи точно вона про кохану людину? Або про образ ідеального батька? Навіщо мені потрібен не просто добрий, надійний чоловік, а обов’язково «в чинах і орденах»? Що це мені дасть? Можливість побути маленькою, міцно захищеної дівчинкою на колінах у великого і сильного людини, здатного дати мені практично все? Те, чого я була позбавлена ​​в дитинстві, бо тата поруч зовсім не було або він був, але зовсім не сильний, нещедрий і не оберігав від негараздів?

За журавлем, втрачаючи синиць

Мрії про принца з верхніх ярусів соціальної піраміди, який з’явиться в сяючих променях слави і понесе вас до себе на Олімп, можуть бути не так вже безпечні. По-перше, є ризик такого чоловіка все-таки роздобути, але не цілком і повністю, а в «часткову власність». На роль законних дружин у статусних чоловіків маються дочки таких же високорангових побратимів зі свого кола. Конкуренція за багатих і успішних вельми велика, так що є хороші шанси стати для такого чоловіка коханкою, причому не першою зіркою гарему, а здобути місце десь у другій або третій черзі. Якщо пощастить, то стати матір’ю позашлюбної дитини із належним за статусом змістом. Всі ці ролі вимагають багато сил і часу, адже вимоги статусних чоловіків до своїх жінок з нижчих соціальних верств дуже високі. На інших чоловіків, які могли б стати вашими повністю, енергії вже не залишиться, так можна і прожити на задвірках гарему все життя.

Мріючи про сильний і успішному, ви ризикуєте так ніколи і не дізнатися чоловіків добре. Для того щоб зрозуміти їх мир, навчитися дивитися на речі з чоловічою позиції, важливо дозволяти іноді собі побути в чоловічій компанії, де всі спілкуються на рівних. А якщо чоловік для вас – це тільки той, якого супроводжує джип з охороною, то де ви наберете цілу компанію таких, щоб невимушено проводити з ними час? Якщо вони десь і збираються разом, то в якомусь закритому клубі, куди навряд чи пустять просту дівчину з вулиці.

Зате хороші хлопці з сусідньої сходового майданчика відкривають перед вами прямо-таки безмежні можливості. За ними не потрібно ходити далеко, вони тут, поруч: в тих же офісних просторах, в тих же кафе, на одній біговій доріжці… З ними можна познайомитися, зрозуміти, що відчуваєш до кожного з них і до всього чоловічого роду в цілому , побачити, яка ти сама в стосунках… Або, може бути, саме це і лякає: побачити, яка я в стосунках? Простіше взагалі в них не вступати, мріючи про те, що одного разу Василь Петрович на джипі з охороною…

Є ще й такий ризик: не впізнати прекрасного принца, тимчасово переодягнувшись в костюм простого свинопаса. Адже топ-менеджери теж іноді можуть надіти майку з черепом, потерті джинси і спуститися в найближчий гастроном за пляшкою свіжого кефіру. А ви просканіруете його поглядом, налаштованим на дорогі черевики і статусні смартфони і відзначите з жалем: «Фі, ніщеброд».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *