Селфі може привести до суїциду

Американська асоціація психіатрів заявила про появу нової хвороби – “синдром селфі“.

Схильні до цього недугу люди зазвичай жити не можуть без того, щоб не зробити фото себе коханого в новому цибулі, у ванній, спальні, на вечірці, роботі і навіть у туалеті.

Любов до селфі вже давно висміюється. Психологи неодноразово говорили: це залежність, яка продиктована невпевненістю в собі. Справа була за малим – визнати селфі “синдромом” на науковому рівні.

Поки що психіатри говорять про поширеному недугу, такому, як залежність від Інтернету. В обох випадках людина прагне самовиразитися не за рахунок особистих якостей, а за допомогою самореклами, причому, найчастіше, головний “глядач” – і є той, хто робить селфі. Тобто це спроба показати власне життя в більш барвистому світлі собі ж самому.

Деякі психологи наполягають: в основі такої залежності лежить підміна поняття “хто я” і “ким хочу здаватися”. Людям із залежністю від віртуального життя складніше будувати особисті стосунки (не лише любов, а й дружбу), складніше бути самими собою, складніше прощати собі недоліки і радіти успіхам інших…

Селфі – той же віртуальний світ, хоча фото й фіксують реальні події. Людина прагне перенести в мережу все, що з ним відбувається.

Звичайно, проста публікація селфі, час від часу, ще не говорить про наявність синдрому.

Він настає в тих випадках, коли:

Людина не може жити, не фотографуючи себе кожен день. В іншому випадку йому здається, що день прожитий дарма;

Людина прагне відобразити себе на тлі будь-яких подій, в тому числі рутинних справ, в тому числі того, що прийнято вважати інтимним – переодягаючись, приймаючи ванну і т.д .;

Людина відстежує життя своїх знайомих по селфі і болісно страждає, якщо йому здається, що ті досягли успіху більше (відзняли більше, краще і т.п.).

Позбавлятися від “синдрому селфі треба так само, як від будь-якої залежності – за допомогою психотерапії і, іноді, антидепресантів (оскільки в глибині тяги до запечатлению кожного кадру свого життя лежить туга за справжнім враженням, щирим почуттям, а також самотність, нерозуміння та туга).

Якщо з “синдромом селфі не боротися – незабаром з’являться неприємні відчуття “вислизає життя”, заздрість до більш удачливим знайомим і невдоволення собою виросте. До депресії і навіть суїцидальних нахилів – рукою подати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *