10 правил оцінки майбутнього місця роботи

Вибрати ідеального роботодавця майже так само складно, як вибрати партнера для відносин. На роботі ми проводимо 40 годин на тиждень, ми там практично живемо. Можна, звичайно, забути про свій душевний комфорт під приводом того, що це всього лише робота. Але такі компроміси нічим добрим не закінчаться. Тому, перед тим, як прийняти пропозицію про роботу, проведіть тест-драйв потенційного роботодавця.

1. Оцініть шлях до офісу.

Подумайте, хотіли б ви кожен свій день починати цим маршрутом? Чи не погіршить навколишня дійсність ваш поганий настрій, якщо вас щось встигло засмутити? Чи не зіпсує ця дорога гарний настрій? Оглядитесь і в офісі: хочеться затриматися там або бігти звідти? Чи знайдеться там містечко, де ви зможете сховатися в хвилини творчого кризи або авралу?

Це правило важливо, але їм можна знехтувати, якщо роботодавець беззастережно підходить під всі інші нижчеперелічені пункти.

2. Зустрітися з вашим майбутнім начальником.

Уявіть, що у вихідний день ви випадково побачите його в торговому центрі. Підійдете ви до нього привітатися або постараєтеся сховатися? Якщо ви втекли мислення, то саме час ховатися з горизонту і в реальності. Не потрібно гвалтувати себе навіть через зарплату. Рано чи пізно ви підете з такої роботи без сил, морально знищені. Або навіть гірше -невпевненість в собі як у фахівці, якщо начальник виявиться хамом.

Керівник повинен не дратувати хоча б на ранніх етапах. Краще всього, якщо він може стати прикладом для вас, якщо вам хочеться прислухатися до нього не з бажання вислужитися, а з щирої поваги.

3. Оцініть тестове завдання.

Чи готові ви повторювати його безкоштовно? Чи відчуваєте ви при вигляді завдання нестерпну нудьгу, чорну тугу або безповоротне відчай? Це важливо. Тому що приблизно цим ви будете займатися кожен день.

Ніяких «завтра буде краще, ніж учора» і «стерпиться-злюбиться». Завтра ви будете робити те ж саме, тільки вже не дома за чашечкою чаю. І післязавтра, втім, теж.

4. Проявіть зарплатний расизм.

Всі працюють «в сіру» – і нічого, скажете ви. А чорна зарплата, як правило, взагалі більше. Однак, незадокументовані відносини з роботодавцем – це так само, як народити і виховувати дитину, не уклавши шлюб. На хвилі емоцій здається, що любов вічна, що вічний людина, а зобов’язання непорушні.

У «сірою» схемою роботи з точки зору закону і роботодавця співробітник абсолютно вразливий. І начальник не обов’язково повинен виявитися безчесним. У нього може просто не виявитися вільних грошей для вас. Ні в цьому місяці, ні в наступному.

5. Дізнайтеся, що ви зможете винести з роботи для себе.

Навіщо вам посаду, на якій ви нічому не зможете навчитися? Не завжди зарплата – це тільки гроші. Якщо ви в процесі роботи навчитеся користуватися якимось софтом, зробите цікавий проект, ваша вартість на ринку праці збільшиться.

Це повернення на інвестиції вашої праці, за який поки не купиш квартиру або авіаквиток. Але пройде час, і ваші навички переведуть у готівку.

6. Не втрачайте час.

Ви маєте повне право відмовитися від повторних співбесід та тестових завдань, якщо відчуваєте, що щось не так. Це відмінний спосіб економії часу. Не вичавлювати з себе всі соки, і не тягніть на себе вантаж непотрібної відповідальності. Ви нікому не зобов’язані, крім себе. Деякі процеси не потрібно доводити до фіналу, і за це не повинно бути ніяково.

Ідеальний начальник очима підлеглих

7. Подивіться проекти та продукти компанії.

Якщо якість здасться вам ганебним – біжіть. Якщо вся компанія виходить в інтернет через Internet Explorer і робить презентації з Comic Sans кольору веселки, то тут вже нічого не поробиш. Реформи швидко перетворять вас во «ворога народу».

Згадайте, через які муки пройшов Петро Перший у своїх відносинах з боярами. Згадайте, як поплатився Галілей. Якщо у вас немає можливості рубати голови за відмову рубати бороди, то залиште людей в їх затишному маленькому світі і йдіть до тих, у кого земля крутилася і до вас. Поки вас не спалили на багатті корпоративної інквізиції.

8. Задавайте питання.

Собесед роботодавця з його ж пристрастю. Ви ж, приходячи на побачення, не залишитеся осторонь, а спробуєте вивудити всі подробиці про людину. Покажіть роботодавцю, що йому теж потрібно вас собою зацікавити. Якщо він почне це робити, значить, все в порядку. Якщо ні, значить, в очах роботодавця ви – витратний матеріал. Запитуйте, чи буде оплачено тестове завдання, дізнайтеся причини звільнення позиції. Проговаривайте і уточнюйте усі, що здалося вам нелогічним.

Роботодавець повинен відчувати за свою роботу гордість, але не гординю. Гордість – це ділитися з здобувачем успіхами компанії, гординя – вважати, що все про них просто зобов’язані знати. І якщо вас не запросять на наступний етап, тому що ви лізли не в свою справу, тим краще для вас. Природний відбір відсіяв слабкого працедавця.

9. Побіжно оцініть співробітників.

Середньостатистичне вираз їхніх облич – це майбутнє вираз вашого. Якщо вони виглядають як мученики з картин Рубльова, ви теж рано чи пізно потрапите на цей «іконостас».

Не завжди все залежить від характеру людини, багато що залежить від контексту. І не завжди людина прикрашає місце, частіше місце прикрашає людину в яскраві або сумовиті кольору.

10. Дивіться в майбутнє.

Вам проводять стресове інтерв’ю? Значить, і робота буде стресовій. З вами заграє ваш майбутній начальник? Значить, це ще квіточки, а ягідки будуть попереду. Ви готові до ягідка, вони вас не бентежать – продовжуйте. Але не думайте, що важко в навчанні – легко в бою.

Якщо вам влаштували жорсткий суперечливий допит, далі абсурд прогресуватиме.

Ці правила не допомагають знайти роботу, але вони допоможуть зробити правильний вибір і захистити себе від непотрібних жалю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *