Як зробити наш будинок безпечним – кілька корисних рекомендацій

На думку деяких учених, повітря в приміщеннях іноді більш забруднене, ніж зовні будинку. Подібними забрудненнями можуть служити людські і тварини волосся, слина, рогові частинки шкіри, а також різні речовини, які виділяються при палінні, прибирання приміщень. Токсичними є деякі будівельні та оздоблювальні матеріали, що використовуються при виробництві меблів, побутової техніки, а також миючі засоби. І, якщо перебуваючи в якомусь громадському місці, ми не в силах змінити ситуацію, то у себе вдома можемо поліпшити екологічну обстановку.

Сухе повітря

У багатьох в квартирі занадто сухе повітря. Він негативно впливає на людей, які страждають алергією і хронічними захворюваннями дихальних шляхів, оскільки він може спровокувати напад бронхіальної астми, викликати загострення респіраторних захворювань, і погіршити перебіг атопічного дерматиту. Найчастіше така проблема виникає взимку, оскільки інтенсивно працюють обігрівачі та центральне опалення, які додатково сушать повітря в квартирі. Слід орієнтуватися на те, що норма відносної вологості в приміщенні – 40-45%.

Як буде саме правильно утеплити квартиру?

Іони

Вченим А. Л. Чижевським доведено, що людині необхідно одержувати з повітря негативно іонізований кисень. Іонізація в природі відбувається самостійно шляхом впливу ультрафіолетового випромінювання. В умовах квартири кількість негативних іонів різко знижене. В даний час всі сучасні фільтри для очищення повітря використовують ефект іонізації, відкритий Чижевським.

Пил

Є одним з найпотужніших алергенів. Наведемо цифри. За статистикою, майже 80% резервів своєї імунної системи ми витрачаємо на боротьбу саме з пилом. У наших будинках її в середньому щорічно збирається до декількох кілограмів. Джерелами пилу є: забруднення з вулиці (принесені на одязі і підошвах взуття), постільна білизна (у тому числі подушки, покривала), килими і доріжки, м’які меблі, шерсть домашніх тварин, мікроскопічні кліщі. Побутові кліщі люблять мешкати в матрацах, диванах, подушках. Там їх може скупчуватися до декількох мільйонів.

Тютюновий дим

Доведено, що пасивне куріння приносить ще більшої шкоди організму людини, ніж активне. Тому попросіть кращих домочадців виходити на сходову площадку.

Цвіль

Один з найнебезпечніших алергенів, з яким слід боротися. Виникає вона, як правило, в сирих приміщеннях. Можливо, у себе в ванній кімнаті ви коли-небудь спостерігали таке явище. Однак, в нормі його бути не повинно. Також джерелом грибкових алергенів в квартирі є домашні рослини. По-перше, помітивши цвіль, потрібно відразу її усунути, обробивши особливим засобом; по-друге, подбати про правильну вентиляцією в будинку, і по-третє, якщо випадок важкий і власними силами з цвіллю впоратися неможливо, викликати фахівців.

Методи боротьби

Один з найпростіших і разом з тим ефективних способів боротьби з пилом є регулярне вологе прибирання приміщення (не рідше одного разу на тиждень). Потужні «пилозбірники» у квартирі – штори, м’які іграшки, покривала, килими – слід по можливості кожен рік очищати і прати. Пилососити необхідно як мінімум один раз на тиждень. Здійснюючи цю маніпуляцію, не поспішайте, так як апарат може не встигнути належним чином обробити поверхню.

Не треба захаращувати свою квартиру меблями і побутовою технікою, оскільки зростає кількість пилу, а, значить, алергенів. Пам’ятайте, що побутові кліщі боятися холоду, а також тепла. Тому постільна білизна, покривала після прання слід або виморожувати, або гарненько пропрасовувати праскою (тобто впливати термічно), а також просушувати на сонці (у літній час). Застосовуйте нову розробку в боротьбі з кліщами – противоаллергенние чохли, які надягають на ковдри, подушки, матраци. Виконані вони зі спеціального непроникного матеріалу.

Таким чином, створюється свого роду захисний бар’єр. За наявної у вас алергії на домашній пил фахівці радять, крім усунення головного джерела захворювання, обмежити контакт і з іншими алергенами, наприклад, домашніми тваринами (кішки, собаки, птахи).

Рекомендації:

– Приберіть килими

– Приберіть кімнатні рослини

– Боріться з пилом

– Частіше провітрюйте

– Використовуйте побутові очищувачі повітря, іонізатори та зволожувачі

– Частіше міняйте матраси

– Як наповнювачі для подушок і ковдр вибирайте синтетичні матеріали

– Обмежте куріння в доме Научно-технічний прогрес, що дозволяє заощадити час і сили при веденні домашнього господарства, на жаль має і негативні сторони.

Наприклад, популярна посуд з тефлону, при впливі високих температур може виділяти перфтороктанову кислоту, що володіє канцерогенними властивостями. І хоча кислота починає виділятися при температурі понад 360 градусів, а максимальна температура звичайної електричної або газової плити 240-275 градусів, певний ризик при її використанні є.

Особливо небезпечно використання подряпаній посуду, коли можливо більше виділення перфтороктановой кислоти. Неодмінний атрибут сучасної кухні – мікрохвильова піч, також може внести свою лепту у створенні несприятливої екології в будинку. Небезпека виникає при виникненні збою, який може супроводжуватися викидом надчастотних випромінювання.

Крім того, чутливість до електромагнітного випромінювання у людей різна. Скупчення таких хвиль в одному місці створює те, що фахівці називають електросмогом, що викликає у особливо чутливих людей дратівливість і перепади артеріального тиску. За правилами експлуатації відстань між людиною і випромінюючої технікою має бути не менше 1,5 м. При наявності на корпусі або склі мікрохвильовій печі ушкодження, її використання неприпустимо.

Є відомості, що тривалий вплив електромагнітного поля може привести до біохімічних змін (зниження синтезу аденозинтрифосфорної кислоти), що може призвести до порушення діяльності серцево-судинної системи. Загострюється коронарна недостатність, спостерігаються спазми периферичних судин, артеріосклероз, порушується кровообіг мозку, особливо у людей, що мають захворювання серцево-судинної, нервової та ендокринної систем.

Крім мікрохвильових печей, джерелом надлишкових електромагнітних хвиль, що негативно впливають на екологію в будинку, можуть бути телевізори, мобільні та стаціонарні цифрові телефони та ін.

Повністю відмовитися від благ цивілізації неможливо, але скоротити вираженість їх негативного впливу можна за допомогою дотримання правил експлуатації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *