Як утеплити квартиру

Кожному хочеться, щоб в його будинку було тепло і затишно. Але що робити, якщо по квартирі гуляють протяги, а температура в приміщенні не набагато вище, ніж на вулиці? Ця проблема особливо актуальна для жителів панельних багатоповерхівок і старих хрущовок, однак і в цегляних будинках сучасної споруди через помилки або відвертої халтури будівельників кліматична обстановка може бути дуже несприятливою. Вихід тільки один – утеплити квартиру самостійно.

Усуваємо витоку тепла

Перш за все, слід розібратися, яким чином йде тепло з квартири, виявити і усунути всі витоки тепла. Головні «винуватці» протягів – щілини у вікнах і дверях. Ліквідувавши їх, можна підвищити температуру в приміщенні на 4-5 градусів.

Вхідні двері в квартиру бажано поставити подвійні. Внутрішню двері слід оббити повстю або іншим теплоізоляційним матеріалом. Щілини між дверною коробкою і стіною нескладно закласти за допомогою монтажної піни, а для ущільнення примикання дверного полотна до коробки використовуються трубчасті профілі. Потрібно звернути увагу і на вхідні двері в під’їзд, яка повинна бути постійно закритою. Для цього застосовується спеціальне інерційне пристрій – «доводчик». Вікна на сходах також повинні щільно закриватися. В іншому випадку, мешканці мають право звернутися в свою керуючу компанію і зажадати утеплення під’їзду.

Наступний важливий крок до тепла і комфорту в квартирі заскління лоджії або балкона. Крім того, лоджію можна утеплити, розташувавши там радіатори опалення.

На вікна оптимальніше всього поставити двокамерні склопакети, в цьому випадку додаткова теплоізоляція не буде потрібно. Якщо такої можливості немає, необхідно, принаймні, замінити скла з тріщинами на нові, а також виявити і закрити всі щілини, домагаючись герметичності з зовнішньої і зовнішньої сторони рам. Виявити щілини нескладно, піднісши запалену свічку до рами вікна – коливання полум’я підкажуть, де відбувається витік тепла. Через брак свічки, відчути холодні потоки повітря можна навіть рукою. Перед утепленням вікна необхідно вимити, висушити і знежирити. Потім слід зашпаклювати і зафарбувати всі щілини в рамах. Великі зазори між рамою і стіною заповнюються монтажною піною. На наступному етапі скло виймається, на раму наноситься силіконовий герметик за допомогою монтажного пістолета. Після цього вікна ущільнюються за допомогою спеціальних прокладок і ущільнювачів (поролонових, силіконових, гумових).

Опалювальна система

Радіатори опалення в квартирі бажано замінити на більш сучасні та ефективні – сталеві або біметалеві. Якщо це з якихось причин неможливо, для збільшення тепловіддачі старих батарей їх треба ретельно вимити, зняти зайву фарбу, а також навісити додаткові металеві кожухи. Ніколи не слід закривати батареї шторами і меблями – вони поглинають тепло і не дозволяють радіаторів як слід прогрівати кімнату. Крім того, можна виготовити і встановити за радіатор спеціальний тепловідбивний екран з пенофола або фольги. Лист фольги приклеюється за батарею скотчем або притискається дерев’яними планками, які кріпляться до стіни шурупами. Ще простіше наклеїти фольгу на картон і поставити за радіатор, або використовувати готовий металевий лист. Екран буде відбивати тепло всередину кімнати.

Штори і килими

Для того, щоб зберегти тепло в квартирі, штори на вікнах повинні бути щільними, світлого відтінку. Їх можна заправляти за батареї, використовуючи як теплоотражающего екрану. На підлогу взимку добре покласти товстий килим. При бажанні можна повісити килими і на стіни, хоча зараз це вже вийшло з моди, але чого не зробиш заради порятунку від лютого холоду?

Утеплення стін квартири

Найефективніший спосіб – утеплити зовнішні стіни будівлі за допомогою листів пінопласту. При цьому не скорочується корисна площа квартири, а для проведення робіт не потрібно відселення мешканців. У тих випадках, коли це неможливо (заборонено місцевими властями, будинок являє собою пам’ятник архітектури і пр.), Залишається утеплення зсередини. Для цього застосовуються ті ж пінопластові плити, мінеральна і скляна вата, пробкові ізоляційні мати або теплий розчин штукатурки. За допомогою зазначених матеріалів створюється додатковий теплоізоляційний шар. Необхідно враховувати, що внутрішнє утеплення квартири часто призводить до утворення конденсату на стінах, який значно погіршує теплоізоляційні властивості матеріалу і до того ж сприяє появі в приміщенні грибка і цвілі. Для того, щоб запобігти подібні негативні наслідки утеплення квартири, необхідно зробити пароізоляцію. Пароізоляційна мембрана – тонка полімерна, поліетиленова плівка або фольга – клеїться поверх теплоізоляційного шару. Вона не дозволяє водяним парам проникнути всередину конструкції. Крім того, слід подбати про гарну вентиляцію утепленого приміщення для своєчасного видалення з квартири водяної пари.

Перед укладанням теплоізоляційного шару слід спочатку видалити зі стін стару обробку, перевірити стики панелей, наявність тріщин, закрити всі щілини. Потім необхідно вирівняти і поштукатурити стіни, нанести гідроізоляційну ґрунтовку або плівку. Після цього укладається теплоізоляційний шар у вигляді пінопластових плит. При використанні як утеплювач мінеральної вати або пробкових матів необхідно додатково змонтувати каркас з вертикальних дерев’яних рейок. Потім клеїться монтажна сітка, поверх неї – гіпсокартон, шпалери, декоративні панелі або інший матеріал для остаточної обробки приміщення.

Який утеплювач вибрати?

Фахівці рекомендують пробкові мати, як самий натуральний, практичний, вологостійкий і довговічний матеріал. Він же є і найдорожчим, але ціна відповідає високій якості.

При виборі в якості утеплювача пінопласту слід звертати увагу на обов’язкову наявність в його складі протівогорючіх речовин, так як сам по собі цей матеріал досить горючий, і в разі пожежі вогонь може швидко поширитися. Недолік мінеральної вати і скловати в тому, що така конструкція буде займати досить багато місця, скорочуючи життєвий простір мешканців квартири. Крім того, теплоізоляційний шар доведеться дуже надійно захистити від вологи, оскільки намокла вата не здатна виконувати функцію утеплювача.

Кілька шарів теплою штукатурки також є прекрасним і недорогим засобом утеплення квартири.

Поза всяким сумнівом, утеплення квартиридосить трудомісткий процес, що вимагає також певних фінансових затрат, однак в результаті можна заощадити значні кошти на додатковий обігрів. До того ж, тепло, затишок і комфорт у власному будинку будуть найкращою нагородою за всі витрачені зусилля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *