Як привчити дітей готувати?

Все починається з приготування їжі. Якщо вмієте готувати, то ви зможете харчуватися здоровою, свіжою їжею за малі гроші. Але для того, щоб щось приготувати, треба вчитися, і, як правило, ця школа починається вдома.

Багато батьків не вчать своїх дітей готувати, хоча б тому, що вони не хочуть, щоб щось вийшло з-під їх контролю. Це страх гострих ножів і киплячих каструль, потенційно марна витрата інгредієнтів, неминуче купа брудного посуду, і витрата зайвого часу, необхідного для приготування їжі з дитиною, дискомфорт, пов’язаний з роллю помічника в процесі.

Навчання дітей готувати, має бути невід’ємною частиною їх виховання, нарівні з приучением до горщика і читання. Зрештою, ступінь їх «кухонної грамотності» має значний вплив на підтримання їх власного здоров’я, а також економить багато грошей на їжу поза домом. Кулінарія з нуля – це бунт проти індустріалізації виробництва продуктів харчування і широкого розповсюдження оброблених харчових продуктів і напівфабрикатів. Це кращий спосіб отримання місцевих і сезонних інгредієнтів, підтримки місцевих виробників.

Незважаючи на очевидний факт, що домашня кухня є кращим шляхом для здоров’я, зараз тільки чверть жителів великих мегаполісів готує з нуля на щоденній основі. Дослідження, проведені в Університеті Альберти, виявили, що діти, які допомагають готувати, на 10% найімовірніше, вживають більше овочів.

Багато хто з батьків говорить, що в свої дитячі роки діти повинні бути слухнянні.  Дізнаєтесь про те, які будуть слухняні і закомплексовані діти в 40 років? Чи потрібно такими бути?

1. Починайте з самого раннього віку

Малюки можуть допомогти накрити на стіл. Мій трирічний викладає столові прилади і тарілки, а мій п’ятирічний несе страви до столу і прибирає брудні тарілки. Залучайте ваших маленьких дітей допомогти все розкласти, подати сухі страви, прибрати посуд, очистити кошик для столових приборів у посудомийній машині. Намагайтеся всі процеси на кухні проводити з дітьми.

2. Почніть з простою збірки складових

Нехай діти самостійно навчаться робити сніданки, закуски і легкі страви. Нехай вони самі заливають пластівці молоком або йогуртом, намажуть вершковий сир або масло на хліб або печиво, почистять і помиють фрукти, роблять бутерброди, і т.д.

3. Навчіть основам техніки безпеки

У віці від 5 років можна привчати дітей до базової кулінарії. Ви можете навчити їх навичкам безпечного користування ножем, починайте з м’яких, зручних для розрізання інгредієнтів, таких як банани і помідори, потім перейдіть на огірки, цибуля, яблука та картоплю. Навчіть дітей принципам варіння без опіків, як прийняти гарячу сковороду з духовки. Покажіть їм, як виміряти сухі і рідкі інгредієнти, очистити овочі, натерти сир, тиснути часник і спеції, змастити жиром сковороду, нарізати салати, розім’яти тісто, і промити рис і крупи.

4. Готуємо разом те, що цікавить ваших дітей

Виберіть ті рецепти, які хочуть ваші діти, це буде чудовою мотивацією щоб дізнатися, як приготувати свої улюблені страви. Нехай вони готують ті ж самі страви знову і знову, закріплюючи свої знання рецептів, навчаться робити зміни і збільшують свою впевненість у готуванні.

5. Перший крок далеко від кухні

Це важкий крок для батьків, але це необхідний крок дітей. Погодьтеся, що там, в іншому місці, можуть трапиться кулінарні аварії, але діти повинні мати можливість зробити свої помилки. Мене пересмикує, коли я згадую про недосолена супах, партіях неїстівних печива, пригорілі кашах – і все ж це було невід’ємною частиною мого становлення, присвяченого домашньому кухарству.

6. Наполягайте на допомогу у прибиранні та митті

Велика частина приготування їжі – це прибирання гори немитого посуду і діти не повинні бути звільнені від цієї менш приємною завдання. Попросіть їх прибрати зі столу, занурити страви в посудомийну машину, протріть стіл, робочу поверхню і ручки. Діти можуть навіть виявити, що це досить цікаво, возитися в раковині, повної бульбашок і гарячої води.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *