Як заспокоїти дитину перед походом до лікаря?

Ось нарешті, дійшла до вас чергу, заходити в кабінет лікаря, а ваша дитина впирається і ридає? Школяр боїться робити щеплення, оскільки тільки один зовнішній вигляд шприца приводить його в жах? Від усіх цих неприємностей можна позбутися, якщо вчасно налаштувати малюка, що лікар не ворог, а помічник. Щоб не побачити дитячих сліз у лікарні, в першу чергу, проведіть попередню бесіду з малюком.

Корінь цієї неприязні треба шукати в мами в її настрої і реакції, так як малюк з перших днів життя прекрасно його відчуває. Якщо перед походом до лікаря ви нервуєте, то і дитина буде неспокійний. Так що поведінка дитини на прийомі у лікаря в першу чергу залежить від вас.

Свого малюка ви повинні налаштувати, так, що лікар заподіює біль не тому, що він злий, а в силу того що він так лікує від різних захворювань. Не потрібно ніколи залякувати приходом лікаря дитини, якщо той щось накоїв.

Що робити, якщо дитина відмовляється відвідувати стоматолога?

У більшості випадків дитина боїться не самого доктора, а невідомості, яка його чекає у зв’язку з відвідуванням поліклініки. Заздалегідь детально розкажіть малюкові, навіщо ви туди йдете, і що там будете робити. Тільки дивіться не переборщіть, так як дитина дуже вразливий, тому це потрібно робити дуже акуратно. Більшість дітей можна втихомирити, пообіцявши купити нову іграшку чи солодощі після візиту до лікаря, а ще обіцянку мами бути поряд з ним в цей важкий момент. Корисно розповісти йому про ваш досвід походу до лікаря в дитячому віці. Від неприємних думок може відвернути улюблена іграшка, взята з собою, якій теж нібито будуть робити «укол».

Дитина швидше впорається зі страхом, якщо пограти з ним в гру, де він на місці лікаря, а ви пацієнт. Зобразіть різних пацієнтів: злих, переляканих, примхливих. Нехай дитина відчує на собі як складно лікаря справлятися з даними пацієнтами.

Після кабінету лікаря похваліть малюка, що він впорався і переборов свій страх, а також порадьте йому розповісти про це «подвиг» іншим дітям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *