Що робити, якщо дитина відмовляється відвідувати стоматолога?

Відвести дитину до стоматолога, для багатьох батьків справжнє випробування. Увійшовши в зубний кабінет, більшість дітей відчуває страх. Їх лякає безліч приладів, які використовує лікар.

Вода і повітря при свердлінні зубів теж наводить на них жах. Що ж робити, якщо дитина боїться стоматолога?

Причини страху перед стоматологом

Чому це відбувається? У чому ж причина страху перед стоматологом у дитини? Одна з причин – спадкова. Якщо дитина бачить, що батьки бояться лікарів, то будьте впевнені, ваш малюк, швидше за все, теж буде боятися людей у білих халатах і походу в поліклініку. Одні діти спокійно приймають будь-яке лікування, а інші відмовляються навіть від смачних витаминок і впадають в паніку від найменшого втручання, що стосується лікування або огляду. Існує і ще одна причина страхуневідомість. Коли всі незнайоме лякає дитину, він бачить в цьому небезпеку для себе, і пояснення виявляються зовсім безглуздими. Зазвичай, дитячі страхи мають тимчасовий характер і проходять з дорослішанням. Але якщо вони зберігаються тривалий час і дитина їх важко переживає, швидше за все, це може говорити про ослабленою нервовою системою і, в такому випадку, варто звернутися до фахівця. Дуже важливо постаратися привчити дитину відвідувати стоматолога якомога раніше, щоб він не відчував страху.

Спеціальна дитяча стоматологія

Сьогодні стоматологія зробила крок далеко вперед. Існують стоматологічні клініки, що спеціалізуються тільки на прийомі дітей. Оснащення таких клінік повністю направлено на те, щоб дитина не відчував страх приходячи на прийом до лікаря, і відчував себе психологічно комфортно. Наприклад, в дитячих клініках часто використовують перегляд мультфільмів, ніж розряджають напружену обстановку. Тим самим дитина переключає свою увагу і не відчуває психологічного шоку, а адже це одне з головних завдань у лікуванні зубів у дітей.

Як привчити, не боятися стоматолога

Так як же привчити дитину відвідувати стоматолога не відчуваючи страху? І з якими психологічними проблемами може зіткнутися лікар при лікуванні зубів у дітей? Найкраще перший візит до лікаря, якщо це не гострий біль, починати в плановому порядку, як тільки прорізатиметься більшість молочних зубів. Дуже добре, якщо стоматолог лікує всю вашу сім’ю і перший візит буде тільки знайомством. Лікар може поговорити з дитиною, познайомитися, подивитися разом мультфільм, а в завершенні попросити дитину відкрити рот і намітити план лікування. Через день-два можна призначати прийом. Буде краще, якщо лікар почне лікувати спочатку більш легкі зуби, щоб дитина поступово звикав до всього незнайомого. Необхідно також враховувати індивідуальність кожного малюка. Діти, як правило, не можуть сидіти довго в одному положенні, тому не варто лікувати декілька зубів за один прийом. Дитина може боятися не тільки маніпуляцій, які робить лікар, а й самого лікаря. Тому дуже важливо, щоб в момент знайомства лікар встановив з ним довірчий контакт. Досвідчений лікар знає, що деяким дітям можна правдиво розповісти, як він буде лікувати їх зуби, показати, як з приладу ллється вода, подути на долоньку повітрям. Інших це може налякати і тоді лікар зазвичай включає фантазію і починає імпровізувати.

Після прийому

Після прийому у лікаря, дитині треба обов’язково сказати, який він сміливий і як ви їм пишаєтеся. Нехай він удома розповість близьким, як проходив прийом, що йому робив доктор і що це зовсім не страшно. Дуже важливо відвідувати стоматолога не тільки тоді, коли виникає якась проблема, але і в плановому порядку, коли дитину нічого не турбує. Це дозволить маленькому пацієнтові відчувати себе більш комфортно зі знайомим лікарем і у звичній для нього обстановці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *