Як визволити автомобіль із замету?

Ситуація, з якою стикався кожен автомобіліст якщо не на своєму досвіді, то вже точно на досвіді когось із знайомих: перепад температур, пухкий сніг, під яким захований лід, занос, і ваша машина забуксувала в заметі. Не більше, ніж неприємність, якщо навколо багато тих, хто може прийти вам на допомогу, але якщо це сталося десь на трасі або в інший безлюдній місцевості, та ще й якщо починає стрімко холоднішати, то все це може закінчитися дуже погано. Тому потрібно бути готовим діяти самостійно. Ці 8 порад розкажуть вам не тільки, як визволити власний автомобіль із замету, але що потрібно завчасно покласти в багажник на випадок, якщо ви опинитеся в подібній ситуації.

Як визволити автомобіль із замету?

Перше правило клубу застряглих в заметі – не намагайтеся виїхати з нього на швидкості. Ваш автомобіль в цьому випадку почне рити яму під себе аж до льоду, після чого вибратися стане набагато складніше. Як би не хотілося залишатися в салоні, вам все ж доведеться вийти з машини і оглянути місце пробуксовки.

Як визволити автомобіль із замету?

Дуже важливо звільнити якомога більше простору для вашого авто. Вигрести сніг з-під коліс і днища потрібно таким чином, щоб машина могла хоча б трохи проїхати вперед і назад. Якщо лопати у вашому багажнику не виявлено, спробуйте зробити це руками або (якщо сніг брудний) на худий кінець пострибайте в машині, щоб утрамбувати під нею сніг.

Як визволити автомобіль із замету?
Якщо під колесами не видно льоду, то можна спробувати акуратно виїхати із замету. Дуже плавно натискайте на газ, і якщо авто почне буксувати, відразу вимикайте швидкість. Положення коліс залежить від приводу. На передньопривідних машинах варто повертати кермо вправо-вліво, поки колеса не встануть на суху поверхню. В інших випадках колеса краще ставити прямо, щоб машині було легше вибратися із замету.

Чому запотіває стікло в автомобілі і як з цим боротися?

Якщо нічого з попереднього не допомогло і у вашої машини механічна коробка передач, спробуйте розкачатися. Для цього потрібно оперативно переключатися між першою і задньою передачами. Здайте назад до упору і знову проїдьте вперед по своїх слідах. Як тільки колеса почнуть буксувати – знову від’їжджайте тому. З кожним разом машина буде прокладати трохи більшу колію. Не варто проробляти цей маневр на машині з автоматичною коробкою – це може привести до її поломки.
Як визволити автомобіль із замету?Під ведучі колеса потрібно насипати що-небудь, що підвищує сцепленіе. Наприклад, пісок. Останнім часом багато водіїв почали класти в багажник для цих же цілей пакет з котячим наповнювачем. Так виїхати буде набагато простіше. Інший варіант – кам’яна сіль, від якої лід почне танути. В принципі, можна використовувати і кухонну, але в досить великих кількостях. Для цієї мети також підійде склоочисник.

Як визволити автомобіль із замету?
Більше зчеплення з поверхнею можна також створити, злегка приспустивши тиск в шинах. Але з цим потрібно бути особливо акуратним, якщо у вас з собою немає насоса.

Як визволити автомобіль із замету?
Скористайтеся домкратом – підніміть машину і під застряглі колеса покладіть гілки, каміння, ганчірки або килимки з салону (які, можливо, доведеться після цього викинути). Виїжджаючи, потрібно бути обережним і натискати на газ дуже плавно – авто за інерцією, може наїхати на близько розташовані об’єкти, а предмети під колесами – різко вилетіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *