Чого ми не знали про звичайну тушонці?

Аналог сучасної тушонки був представлений світу на початку 19 століття, якщо точно, то в 1804 році, французом Ніколя Аппер. Він придумав дуже дивний, на ті часи, спосіб консервування м’яса: його спочатку варили, потім складали в нагріту до 115 градусів ємність, залишаючи при цьому маленький отвір. А коли м’ясо остигало, щілину герметично закривали. Подібне нововведення дозволяло зберігати м’ясні продукти дуже тривалий термін, що не переживаючи за якість м’яса після роздрукування такої консерви. Навіть імператор Франції Наполеон помітив меткого француза і присвоїв йому звання благодійника людства.

Винахід м’ясних консервів в 19 столітті було як не можна до речі, адже населення в містах стрімко зростала, а всіх громадян терміново потрібно було забезпечити продуктами. Причому їжа не повинна приходити в непридатність під час її транспортування і зберігання. Методика Ніколя виявилася дуже затребуваною, і тушонка швидко поширилася по всій земній кулі. Наприклад, англійські торговці, які купили патент, відразу ж вирішили вдосконалити виробництво консервів і придумали класти м’ясо в банки з жерсті, а потім їх герметично запаювати. Вже через деякий час цей спосіб ввели в Америці та Німеччині. Цікаво, що в той час тушонка вважалася елітним продуктом і була занадто дорога для простих громадян.

Декілька фактів про їжу, які Вам навряд чи сподобаються.

У другій половині 19 століття консерви готували майже у всіх розвинених країнах, а їх асортимент був величезний. І незабаром почалася конкуренція між фірмами, що робили тушонку: виробництво поступово механізували, що дозволило істотно знизити вартість консерв. А великі війни того часу дуже посприяли і так зростаючому попиту на їжу тривалого зберігання. Про відмінну якість консервованого м’яса може свідчити наступний факт: в 1966 році в інститут консервної промисловості доставили банку тушонки, яку зробили ще в 1916 році. Її володар повідомив, що цю банку йому дали на фронті під час Першої Світової Війни. Дивно, але всі аналізи показали, що м’ясо до моменту дослідження зберегло всі властивості, хоча минуло вже півстоліття. Так само відомий випадок з банкою тушонки, знайденої в Арктиці в 1939 році. Її виготовили в середині 19 століття, після розтину і зняття проби, всі зійшлися на думці, що м’ясо на смак просто чудове.

До 1858 року, коли був винайдений консервний ніж, тушонку відкривали за допомогою звичайного ножа, а на війні застосовувався багнет-ніж або навіть постріл з рушниці. Ще за царя в армії норма м’яса для нижчих чинів була рівна 1 фунту (453.59237 грама). Такий вагу мали і банки з тушонкою, вироблені для армії. Хоча в наші дні цей захід вже не актуальна, більшість банок тушонки по колишньому важать 400 г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *