Чому запотіває стікло в автомобілі і як з цим боротися?

Чисте лобове скло є одним з важливих чинників безпечної їзди. Але навіть влітку, коли в салоні сидить кілька людей і бічні стьокла закриті, при русі на стеклах утворюється спочатку легкий серпанок, а потім повністю пітніє лобове скло.А що вже говорити, коли на вулиці погана погода, або вже осіння сльота, не кажучи вже про сніговій каші, нанесеної в салон ногами пасажирів.

Таке явище зовсім невинний жарт, а серйозне явище, нехтувати яким ні в якому разі не можна. При нормальних умовах, влітку або сухою осінню, запотівше лобове скло зсередини можна протерти просто рукою, або сухою серветкою, якщо така виявиться під рукою. Після того, як в автомобілі встановиться постійна температура, запотівше заднє скло само очиститься від вологи. Але, коли мова йде про їзді взимку, запотівання лобового скла набуває серйозного значення, здатне призвести до аварії, причому на слизькій дорозі обійтися без травм або летального результату не завжди вдається.

Чому запотівають скла в автомобілі:

На замітку

У нових авто, обладнаних системою клімат-контролю, зрідка відзначається засмічення зливного відведення конденсату, що призводить до того, що проходить по системі повітря забирає частину водяної пари і викидає його в салон.

Причин тому, чому запотівають скла в автомобілі декілька, і виділити з них найсерйознішу важко – кожен варіант сам по собі несе певні незручності, а всі разом вони становлять серйозну загрозу.

Лобове скло пітніє тому, що підвищується вологість повітря в салоні. Після прибирання, особливо вологою, не всі ретельно видувають вологу з килимків, оббивки, шумоізоляції, чохлів сидінь, усіх щілин салону. Саме ця волога, плюс повітря, яке видихають пасажири в закритому просторі салону і утворюють ту плівку вологи, яка осідає на більш холодних поверхнях, тобто стеклах. А в машинах з великим терміном експлуатації обов’язково знайдеться одне два мікроскопічних отвори в корпусі салону, тому так важлива підготовка до роботи в осінньо-зимовий період, коли необхідно провести повну герметизацію салону.

Як боротися з запотівання скла в автомобілі

Так як головною причиною того, що пітніє лобове скло, є різниця температур всередині і зовні автомобіля, то насамперед потрібно так налаштувати прилади обдування, щоб повітря з дефлекторів був направлений на вікна. При наявності кондиціонера необхідно його включити і він досить швидко осушить повітря салону. У будь-якому випадку, при підготовці до їзди восени-взимку потрібно перевірити фільтр салону, і при необхідності замінити.

Авторинок пропонує масу способів для усунення запотівання лобового скла. Вони відрізняються за якістю і, відповідно, за ціною. Але працюють вони за одним принципом – з їх допомогою змінюється параметр поверхневого натягу плівки на лобовому склі, тому мікрокапелькі вологи просто скочуються вниз, не затримуючись на поверхні скла. Називати конкретні марки ми не беремося, так як навіть запахи різних засобів можуть вплинути на ваш вибір.

Проблема запотівання далеко не нова, тому утворився свого роду набір народних засобів, за допомогою яких водії усували цю проблему. Одні радять використовувати мішечок з сіллю, яким періодично натирають запотівше лобове скло, інші пропонують розвести в спирті 1/10 частина гліцерину і натерти їм скло. Найбільш простим методом є прочинене бічне скло, або кватирка, якщо така є. Потік повітря з салону швидко витягне зайву вологу, єдине що, так це якийсь температурний дискомфорт.

Останнім часом почали пропонувати спеціальні плівки, які наносяться на поверхню лобове скло, і на деякий час воно буде захищене від запотівання.

На більшості сучасних серійних машин для боротьби з запотівання і замерзанням стьокол використовується вбудований в скло підігрів заднього скла, а за особливим замовленням такий обігрів встановлюється і на передньому склі, що дозволяє усунути це явище буквально за кілька хвилин.

Але, в будь-якому випадку, з вологою в салоні потрібно боротися. Вчасно просушені килимки, вологі ганчірки, які необхідно прибрати з салону, мішечок з сіллю, який можна покласти під заднє сидіння знизять вологість і будуть сприяти тому, що знижується можливість запотівання лобового і заднього скла, а іноді і бічних.

Ну і останнє. Врахуйте, що випили люди видихають пари спирту, які витягають вологу звідусіль і та осаджується на скляних поверхнях, та й співробітники ДАІ отримують зайвий привід висунути претензії водієві, навіть якщо він не вживав нічого міцнішого за каву.

Автор: Олександр Іванов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *