Як визначити своє призначення: 4 практики аналізу індивідуальності

Чи є у вас призначення, місія на Землі, для виконання якої ви народилися, виховувалися і займалися тим, чим займалися? Чи є у людини взагалі вибір, чим йому займатися по життю, або насправді десь в глибині нас все жорстко зафіксовано, і потрібно це тільки знайти?

Якщо відкинути убік всі релігійні й містичні забобони про визначеної долі, про карму, і подивитися на цю проблему з іншого боку і більш приземлено, наприклад, з точки зору того, що відбувається зараз в нашій країні і в світі, а також на життєвий досвід багатьох успішних людей, то буде очевидно наступне: ніякого внутрішнього спокою й успіху в суспільстві людині не знайти, поки він не знаходить у житті ту діяльність, яка реально викликає в ньому пристрасть, ту область життя, яка його надихає до звершень, дозволяє не боятися проблем , а лише поглиблювати свою майстерність, відчуваючи в труднощах щастя.

Ніхто не посперечається, що кожна людина абсолютно унікальний і двох однакових людей не знайти. Але не кожен розуміє, що саме ця унікальність і є основною цінністю будь-якої людини для себе самого, суспільства, людства і взагалі всієї всесвіту.

Унікальність людини починається не на рівні його тіла або емоцій, не на рівні бажань і навіть не на рівні його долі. Унікальність кожної людини знаходиться набагато глибше – це рівень його душі, що живе у всесвіті мільярди років, тобто, того самого потаємного і дорого, що у нас є в принципі.

Як визначити своє призначення і почати нове життя з понеділка?

Причина криз в нашому суспільстві

Світ влаштований так, що виживають і живуть щасливо тільки ті, хто більше віддає себе світові, ніж споживає ззовні, тільки ті, хто успішно висловлює свою унікальність у світі. Тому, здається цілком очевидним, що причиною сьогоднішніх світових економічних та світоглядних криз є те, що основна мотивація людини – це не віддача, а споживання.

Чому так? Кожна людина – це «напівпровідник» божественної волі, кожен з нас отримує від Бога (від світу, всесвіту, зсередини себе самого) рівно стільки енергії, скільки він готовий освоїти – передати далі по ланцюжку. Енергія тече через кожного з нас, як річка: завалена камінням, вона пересихає, і людина поступово вмирає; якщо шлях для води вільний, і людина виражає себе, він стає щасливий і живе довго, будучи хорошим провідником божественної сили зсередини себе назовні.

Якщо людина не володіє високою усвідомленістю з народження, не володіє високим енергетичним потенціалом, то «знайти своє призначення» сам, сліпим шляхом проб і помилок, він швидше за все не зможе. Хоча й не можна виключати той факт, що Бог благ, і можливо, людина знайде себе «випадково».

Стадії дорослішання

Зазвичай, для того, щоб людина дійшов в своєму усвідомленні до стадії, коли він серйозно стурбований питанням «Хто я?» (А значить, може отримати на нього реальна відповідь), їм має бути отриманий досить значний життєвий досвід. Нижче – короткий список завдань, які людина вирішує на своєму шляху, щоб дійти до описаної стадії. Хоча вони у кожного дуже індивідуальні, але постараємося виділити якусь канву руху людини по духовному шляху:

 • Спочатку нам потрібно елементарно вирости.
 • Потрібно прожити досить багато глибоких і неприємних емоційних станів, щоб навчитися їх відпускати, а потім, звільнитися від усіх негативних програм, установок і шаблонів мислення, які ми ввібрали в себе від батьків, школи та навколишнього суспільства.
 • Ми проходимо стадію соціальної адаптації вже в більш зрілому вигляді, так як наше мислення стає більш структурованим, ми виробляємо свій характер через якусь діяльність, вчимося досягати успіхів, говорити “я це можу”.
 • Наше мислення стає ще більш структурованим, в суспільстві ми стаємо вільніше від його повсякденних стереотипів, і тоді ми прагнемо підпорядкувати своє життя якоїсь чіткої ідеї, що явилася квінтесенцією всього нашого життєвого досвіду. Ми радо йдемо у світле майбутнє.
  Коли фанатизм набиває нам достатньо шишок, а ідея світлого майбутнього стає занадто вузька, ми розширюємо свій світ до світу інших людей, розкриваємося їм, прагнемо зрозуміти і побачити, хто як живе, щоб розібратися, чому моє “світле майбутнє” не працює.
 • Бачачи життя інших, ми починаємо намагатися самі зрозуміти для себе, “як живу я? Хто я? В чому моє призначення?”, Заглиблюємося у свої особисті проекти і намагаємося зробити так, щоб наші внутрішні устремління максимально відповідали тому, що ми робимо в суспільстві . Ми самі формуємо навколо себе потрібну собі середовище людей, в якій і обертаємося, займаючись своєю справою.
 • І тільки в той момент, коли наше внутрішнє стає дорівнює зовнішньому, коли ми реалізуємо свою глибинну цінність, руководившую нами довгий час, і вона перестає нас “гризти” зсередини, ми дійсно розслабляємося, і можемо спробувати доторкнутися до бачення того, “що є моє справжнє призначення “– не в думках і не на словах, а на ділі. Тільки тоді приходить ясність.

Кожна стадія проходиться обов’язково, швидко чи повільно, можливості стрибати з однієї на іншу не існує.

Є також і така ієрархічна трактування, що ілюструє приблизно те ж саме в зворотному порядку. У ній видно, як з призначення формується все інше.

 • Наше призначення, завдання на життя, дане нами собі самим ще до народження.
 • Цінності, які висвітлюють наш життєвий шлях і є поворотними точками на нашому шляху, конкретизують для нас це призначення.
 • Риси характеру, керівні нами при прийнятті тих чи інших рішень, що втілюються в події нашого життя, виникають з тих глибинних цінностей, які нами керують.
 • Схеми мислення формуються з рис характеру.
 • Мислення викликає емоційні стани.
 • Емоції виражаються у відчуттях тіла.
 • Відчуття тіла впливають в підсумку на здоров’я, наш зовнішній вигляд і т.д.

Якщо у вас після прочитання цих схем з’явилося якесь розуміння того, де ви самі перебуваєте зараз, і бажання рухатися далі, то пропонуємо вам ознайомитися з практиками аналізу своєї індивідуальності.

Практика аналізу індивідуальності

Якісь із цих способів самоаналізу здатні допомогти вам описати ваш характер, якісь вказують на ваші домінуючі схеми мислення, якісь на ваш “емоційний профіль”. Всі люди різні, кожен індивідуальний, і кожен розуміє себе унікальним шляхом, тому спробуйте кілька способів аналізу, і щось для вас обов’язково спрацює.

Крім того, один спосіб добре доповнює інший і розширює ваше уявлення про себе. Адже жодна людина не вписується ні в одну систему, а ці системи швидше виконують роль маячків і ключів для того, щоб запалити у вас всередині ваш власний вогник усвідомленості.

Підготовка до практики

Підготовка до практики зводиться до того, щоб розвантажити ваш розум від завислих у фоновому режимі цілей і проблем, виписавши їх на папірець:

Випишіть всі свої “Хочу” і “Не хочу”, в два стовпчики.

Намалюйте “ромашку”, де в центрі перебуваєте ви, а пелюстки – це сфери життя. У кожної пелюстки проставити в % успішність вашого функціонування в цій сфері. Напишіть план на найближчі 5 років по всіх провальним пелюсткам, що ви повинні реалізувати, щоб довести їх до 100%. По нормальних і хорошим пелюсткам – теж розпишіть, що робити, щоб все продовжувало розвиватися. Ви в цій моделі повинні бути самодостатні – пелюстки повинні захоплювати всі рівні (духу, душі, тіла, соціуму і т.д.). І завжди треба залишати місце для нових пелюсток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *