Жіночі і чоловічі ревнощі – в чому відмінність

Чим є ревнощі з наукової точки зору?

Ми всі відчували напади ревнощів як мінімум кілька сотень разів. Ваш друг в дитячому садку кинув вас, коли у вашого ворога з’явилася нова іграшка? Чому ваш хлопець так часто говорить про вашу подрузі? Чому він підглядає за цією довгоногою красунею в барі?

Ревнощіприродне почуття. Погано те, що часом вона змушує нас робити жахливі речі. Коли запав пройде і пил осяде, ви будете змушені розбиратися в тому, що накоїли…

На жаль, прояви ревнощів рідко бувають гарними або хоча б безпечними. Уникнути її, однак, неможливо. Вона завжди буде знаходитися від вас на невеликій відстані. І ви повинні визнати, що не знаєте, коли вибухнете в наступний момент.

Вивченням питання ревнощів недавно займалися дослідники Девід Фредерік і Мелісса Фалес. Свою роботу вони опублікували в Archives of Sexual Behavior.

Учені опитали 63 894 людини. Їх запитували в тому числі, що їх засмутило б більше: якби вони дізналися, що їхній партнер переспав з кимось іншим (але не закохався в нього), або якби вони дізналися, що їхній партнер полюбив іншого, але не мав з ним сексуальних контактів.

Який або чий погляд змінює нас зовні?

Ось кілька висновків з цього дослідження:

– Чоловіків більше засмучує фізичний контакт;

– Гетеросексуальних чоловіків неймовірно більше бісить, якщо його жінка займається сексом з іншим чоловіком. Фізично. Тут уже більшості (якщо точніше – 54%) плювати, була там любов чи ні. Серед жінок тих, хто дотримується такої ж точки зору – лише 35%;

– Цікаво, що геї та лесбіянки сприймають світ по-іншому. Відсотки відповідно такі – 32% і 34%;

– Жінки бояться, що чоловік полюбить когось іншого;

– У жінки все інакше. Зрада на емоційному рівні значно більшою мірою розлютила б 65% гетеросексуальних жінок і 46% чоловіків;

Чому це так?

У всьому винна еволюція

Фредерік і Фалес вважають, що вся справа в тому, що чоловіки і жінки мають різні біологічні задачі. До тих пір, поки не з’явилися тести на ДНК, чоловіки завжди побоювалися, що жінки обведут їх навколо пальця, і вони будуть виховувати чужих дітей. З точки зору генетики це катастрофа для самця: витрачати ресурси не на свою дитину, а на носія генів іншого чоловіка.

Ось чому фізична зрада призводить чоловіків до сказу.

У жінки, з іншого боку, інша проблема. Щоб виростити потомство, їй потрібно прив’язати до себе чоловіка. Переконати його разом займатися забезпеченням і вихованням дітей. Якщо батько їх спільну дитину почне захоплюватися іншою жінкою, це знижує шанси на виживання дитяти, який залишиться без батька.

За великим рахунком, жінці взагалі майже все одно, спить чоловік з кимось на стороні чи ні. Головне – щоб він продовжував піклуватися про їхніх дітей і не витрачав ресурси на дітей від інших жінок. Це, звичайно, звучить жахливо, але пам’ятайте, що ми говоримо про еволюцію, тобто про процес, який формувався мільйони років.

З еволюційної точки зору найвигідніша стратегія для чоловіка – займатися сексом якомога з більшим числом жінок, але гроші витрачати тільки на членів своєї сім’ї. Як ви розумієте, природа не знає слова “цинізм”.

Але ви повинні пам’ятати, що ревнощі – це завжди погано. Прикладайте максимум зусиль, щоб придушувати її напади. Безпричинна ревнощі часто стає причиною найболючіших розривів у відносинах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *