Як почати нове життя з понеділка?

Багато хто з нас планують починати вводити якісь значущі зміни у своєму житті «завтра з ранку», «з понеділка», «з початку місяця або року»… Якщо ви думаєте, що я зараз почну переконувати вас у цьому, говорячи що -то типу: «Не потрібно чекати, починайте прямо зараз, відразу в будь-який день і годину!» – ви помиляєтеся.

Я якраз за те, щоб серйозні і значущі зміни вносити в життя дійсно з певного моменту, коли організм і психіка найбільш до цього готові. Будь то відмова від шкідливої звички, початок заняття спортом, зміна режиму або роботи та ін.

І ось чому.

Все наше життя на планеті земля підпорядкована певним циклам і ритмам. Це і природні (сонце, місяць, часи доби, пори року) і календарні і просто соціальні, обумовлені життям у суспільстві (де, скажімо, прийнято працювати пн-пт, з 9 до 18).

День людини можна уявити, як маленьку модель його життя. Про це ж говорив Артур Шопенгауер: «Кожен день – життя в мініатюрі: пробудження і вставання – це народження, кожне свіжий ранок – юність і засипання – смерть.»

І в цій фразі дійсно багато сенсу.

Пробудження – народження (причому прокидатися краще рано вранці)

Потім до полудня йде найактивніший період життя людини, її молодість, юність, набір досвіду, творчість. Саме час починати щось нове або щось серйозно змінювати в житті.

«Щоранку – це шанс почати життя заново.» © П. Коельо

Схожа ситуація і з циклами тижні і місяці.

Багато хто з вас, напевно, помічали, що продуктивність і активність на початку тижня ростуть, досягають свого максимуму в середині тижня (середа і четвер) і потім починають різко спадати. У місяці – схожа ситуація. Щоб успішно скористатися «силою середини», стартувати краще на самому початку періоду.

Ще один важливий цикл, який досить сильно впливає на діяльність людини – зміна фаз місяця.

Починати щось нове краще на зростаючу, а не убутну місяць (хоча є й винятки, наприклад, починати голодувати краще на убутну місяць).

Виходить, саме-найсприятливіший час для «початку нового життя» – ранній ранок понеділка 1 січня під час зростаючого місяця?

Не зовсім, у нас тут криється деяка календарна проблемка.

У китайців все побудовано більше правильно. Оскільки у них новий рік – це Свято весни. Тоді взагалі все сходиться: весна – це і є те саме початок: народження, ранок, юність. Початок істинного нового річного циклу. Та й сама прив’язка китайського календаря до місячного циклу, на мій погляд, більш правильна.

За моїми особистими спостереженнями, ті оточуючі мене люди які підсвідомо починали змінювати життя «з понеділка» йшли у своєму починанні далі «героїв», які ламають уклад життя в будь-який момент.

Але скрізь є свої винятки. Сам знаю людей які досягли «вищого пілотажу» і здатних кардинально (і назавжди) змінювати життя в будь-яку хвилину і при будь-яких обставин. Скажімо для них цілком під силу в суботу ввечері за годину до чергового застілля – «Кинути пити».

Іноді я теж так роблю. Для різноманітності, як деякого виклику самому собі. Але все-таки найчастіше вводжу в життя щось нове, банально «з понеділка».

Загалом, не бійтеся звички починати нове життя разом з початком нового циклу. Це дійсно простіше і більшою мірою перебуває у злагоді з природою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *