Як уникнути тремтіння фотоапарата з довгофокусним телеоб’єктивом?

Знайома ситуація. Картинка передає необхідну атмосферу, але зображення виходить нечітким, розмитим. Чому? Однією з причин можна назвати вібрацію фотоапарата. Причому, це явище досить часте при неправильному виборі експопари або зйомці з рук важким довгофокусним об’єктивом. Думаєте, поганий виробник? Будь у вас телеоб’єктив фірми Сanon або Nikon ситуацію це не змінить.

Справа в тому, що багато сучасних моделей телеоб’єктивів порядком важче фотокамери. Для балансу виробники придумали спеціальне кріплення, яке фіксує всю конструкцію. Ви можете вибрати трипод, випущений таким відомим виробником аксесуарів, як Manfrotto або вибрати щось простіше, результат не змусить себе чекати – ваші знімки стануть на порядок якісніше. Чому?

Що таке монопод?

Стандартний штатив, трипод або «триногу» знають усі. Простіше кажучи, штатив – це спеціальний пристрій для підтримування фото- або відеокамери за допомогою висувних опор. Іншими словами, штатив – класика в рамках фото- і відеотехніки. Монопод («моно» від слова «одиночний») – це теж штатив, тільки з однією ногою-опорою. Більш функціональний, призначений для зменшення шевеленки при тремтінні фото- або відеокамери. Ось і вся наука. До речі, якісні штативи та моноподи можна купити в інтернет-магазині «Фотогора», там і фахівці завжди допоможуть зорієнтуватися у виборі.

Яка можлива альтернатива традиційної фотографії?

Як користуватися моноподи?

1. У разі використання короткофокусних об’єктивів кріплення монопода угвинчується в «гніздо», розміщене на дні фотокамери. У випадку з довгофокусним об’єктивом все цікавіше: монопод приєднується до спеціального кронштейну/важелю, розташованому на телеоб’єктива.

2. Одну ногу (ліву чи праву, не важливо – домінуючу) потрібно виставити кілька вперед і перерозподілити вагу тіла рівномірно на обидві ноги, щоб зайняти стійке положення.

3. Монопод розкладається на висоту рівня очей фотографа. При цьому штатив повинен знаходитися поблизу від висунутої вперед ноги. Вибрали оптимальну висоту – зайняли стійке положення.

4. Обрана позиція повинна дозволити комфортно повертатися вліво-вправо. Коли об’єкт зйомки почне швидко пересуватися, можна буде підлаштовувати положення тіла, створюючи можливість уловлювання кращих знімків.

Підсумок

Єдина жорстка система «фотоапарат – монопод – фотограф» дозволить зробити якісні кадри, знизивши вібрацію фотоапарата до мінімуму і перебував повороткості при зйомці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *