Як відбитися від зграї собак?

Як відомо, незліченну кількість бездоглядних та безпритульних тварин, чию чисельність ніхто не контролює, виникло завдяки абсолютно байдужій до цього питання уряду. Бродячі зграї собак абсолютно комфортно почувають себе в умовах сучасних мегаполісів, ставши невід’ємною частиною їх екологічного середовища.

За останніми даними, в одному тільки Києві від 25 до 100 тисяч бродячих псів. І безсистемні рейди догхантерів проблему не вирішують. Тому від загрози зіткнення зі зграєю бездоглядних тварин не застрахований ніхто. І кожен повинен знати хоча б мінімальну кількість правил, за допомогою яких можна уникнути нападу чи навіть відбитися.

Ворожа територія

По-перше, потрібно уникати заходити на територію, зайняту собачої зграєю. Найчастіше такими місцями є промзони, порти, звалища і пустирі. Якщо випадково все-таки потрапили – вас, швидше за все, вже будуть чекати зустрічають. Чи не зриваючись на біг, і не повертаючись до псам спиною, покиньте їх володіння.

Чи не показувати спину

Агресивно налаштованих собак необхідно завжди мати в полі зору. Повернувшись спиною, ви розбудіть в них інстинкт мисливця і спровокуєте їх на атаку. Ведіть себе спокійно, стримуючи страх, що не махайте руками і безцільно не кричіть. Положення може врятувати парасолька – різко відкрийте його, він збільшить ваш обсяг і приголомшить собак.

Чому мені не щастить? 15 причин невезіння.

Команди

Якщо собаки довго не вирішуються на атаку, варто перевірити їх реакцію на команди. Тут головне, щоб не здригнувся голос. Спокійна, але різка команда типу «Фу!» і «Гуляй!» Може охолодити запал псів, навіть якщо вони не привчені до цієї команди. Ефективним може виявитися вигук «Кішка!». Почувши його, зграя може втратити до вас весь інтерес і зайнятися пошуком більш цікавого об’єкта.

Відкупитися

Інший варіант – підгодувати псів, якщо з собою є їжа, звичайно. Без різких рухів кинути шматок їжі, бажано трохи вбік від місця зіткнення. Зачекайте, поки собаки не звернуть увагу на запропоноване, а потім не поспішаючи і як і раніше не повертаючись до них спиною, покиньте місце дії.

Самооборона

Коли нічого не допомагає, на допомогу прийдуть засоби захисту. Найефективнішим засобом тут стане газовий аерозольний балончик. Він обов’язково повинен бути перцевим. Балончики іншого типу можуть бути просто неефективні. Випустивши в зграю хмари перцевого газу, ви, швидше за все, вирішите проблему на цей раз.

Інші засоби захисту

Ніж буде абсолютно даремний без навичок володіння ним. У собаки больовий поріг значно вище, ніж у людини і легкі рани можуть її тільки роздратувати. А нанести серйозне поранення виверткої хижакові не так-то просто. І це вже не кажучи про те, що відбитися від зграї собак ножем взагалі не представляється можливим. Травмата, шокери й інше дозволене до носіння зброю теж буде неефективним.

Безпечне місце

Якщо жоден із запропонованих варіантів не підходить, залишається тільки забратися куди-небудь вище (паркан, дерево, пожежна драбина), де пси не зможуть вас дістати. Викличте МНС. Якщо зграя не згубить до вас інтерес до моменту їх приїзду, рятувальники точно вас визволять. Головне, точно опишіть їм, з чим їм доведеться зіткнутися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *