Приховані резерви людського організму

Для підтримки життя людському тілу необхідні базові потреби, як їжа, вода, сон і кисень. Якщо людину позбавити однієї з них, то через кілька хвилин або днів людина загине. В екстремальній ситуації, коли мова йде про те, щоб вижити, організм може значно збільшувати цей час, всупереч всім відомим законам природи і прогнозами лікарів. Образний вислів про здібності людини переплисти океани і звернути гори в таких умовах перетворюється на цілком реальний розвиток подій.

У боротьбі за життя тіло починає задіяти приховані внутрішні резерви. Відомо безліч випадків, коли люди виживали у критичних умовах, де, здавалося б, у них не було практично жодних шансів. Ми згадали кілька реальних історій, які доводять безмежність можливостей людського організму.

У липні 1942 року четверо радянських моряків опинилися без запасів води і продовольства в шлюпці посеред Чорного моря. На третій день моряки почали пити морську воду, вживаючи до двох фляг в день. Через 19 днів плавання без прісної води знесилені від голоду люди почали вмирати. Перший покинув своїх товаришів на 19-й, другий пішов на 24-й, третій на 30-й день. Довше за всіх протримався Павло Іванович Єресько. На 36-у добу голодування його знайшли моряки військового судна. За цей час він втратив у вазі 22 кг., Що становило 32% від його початкового ваги, але залишився живий.

Приховані резерви людського організму

Вважається, що смертельне охолодження організму, що знаходить у холодній воді, має настати через 60 – 90 хв. У квітні 1975 року 60-річний біолог Уоррен Черчиль займався дослідженнями на покритим плаваючим льодом озері. Його човен перекинувся, і близько 1,5 годин чоловік провів у воді, температура якої становила + 5 ° С. До моменту появи лікарів його серце ледь прослуховувалося, а температура внутрішніх органів знизилася до 16 ° С. Однак біолог залишився живий.

Приховані резерви людського організму

Максимальна тривалість перебування людини без води багато в чому залежить від температури навколишнього повітря і рухової активності. У стані спокою в тіні при температурі 16 – 23 ° С людина може не пити протягом 10 днів, при температурі повітря 26 ° С цей термін скорочується до 9 днів. Після землетрусу в Мехіко в 1985 році під уламками будівлі рятувальники знайшли живим 9-річного хлопчика, який нічого не їв і не пив 13 діб.

Приховані резерви людського організму

 

Що можна побачити людським оком?

За середньостатистичними даними, організм може витримати більше 4-х діб без сну. Але в 1963 році 17-річний Ренді Гарднер вирішив оскаржити це твердження. Протягом 11 днів поспіль хлопець не спав.

Приховані резерви людського організму

Звичайна людина може перебувати без повітря максимум 5 хвилин. Але цей час можна збільшити, якщо перед затримкою дихання глибоко і часто подихати чистим киснем. Так, каліфорнієць Роберт Фостер після таких дихальних вправ міг перебувати без аквалангів під водою протягом 13 хвилин 42,5 секунд.

Приховані резерви людського організму

Людський організм здатний витримати при сухому повітрі температуру 71 ° С протягом однієї години, а 104 ° С – 26 хвилин. Однак в 1828 році був описаний випадок 14-хвилинного перебування чоловіка в печі, температура в якій сягала 170 ° С.

Приховані резерви людського організму

Встановлено, що людина витрачає до 70% своєї мускульної енергії, а решта 30% – резерв на надзвичайний випадок. Такий випадок випав у чергування пожежного Кріса Хікмана в 2008 році у Флориді. Без сторонньої допомоги і допоміжних інструментів він підняв на 30 см. Від землі автомобіль Chevrolet Blazer, щоб звільнити затиснуту руку водія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *