Як скласти програму тренувань?

Для результативних тренувань важлива систематика. Щоб після виснажливих занять побачити результат потрібно скласти програму тренувань. Для цього потрібно визначитися з кількома факторами.

Перший і найголовніший – це мета

Один мудрець сказав: «Якщо ви не знаєте, куди тримайте шлях, то, швидше за все, потрапите не туди». Без чіткої мети у вас не буде результату не через місяць, не через рік. Часто люди хочуть неможливого, наприклад, стати великим і з рельєфом, або схуднути і підкачати живіт. Варто розуміти, що різні цілі. Для початку потрібно вибрати щось одне. Розраховувати потрібно не менш ніж на 6 місяців.

Кількість часу на тренування

Визначтеся, скільки часу ви готові витратити на тренування. Оптимально буде 3-4 заняття на тиждень. Варто так само визначитися, чи будете ви за 1 тренування опрацьовувати всі м’язи, або влаштуєте собі спліт-тренування (сучасний принцип, що передбачає поділ тренування різних м’язів на дні). Найефективніше другий метод. М’язам потрібен відпочинок, та й проводити часу в спортзалі в день потрібно буде менше.

Яке тренування вважається ефективним?

Тип статури

Ні для кого не секрет, що існує три види статури. Від типу статури буде залежати 80% вашої тренування.

1. Ектоморф – худорляві від природи. Для людей цього типу характерно відсутність м’язів і підшкірного жиру. Кожен набраний кг коштуватиме великих зусиль, а ось припинення тренувань навіть на тиждень змусить весь результат випаруватися

2. Мезоморф – м’язисті і спортивні. Цих людей можна назвати щасливчиками, вони дуже швидко досягають результатів. Але варто пам’ятати, що недостатня кількість тренувань і неправильне харчування швидко зіпсують все результати

3. Ендоморф – люди схильні до набору жиру. Це найпоширеніший тип статури. Представники це самотіпа схили до набору жирових відкладень. Тільки постійна дієта і тренування допоможуть тримати тіло у формі.

Досвід занять спортом

Від цього фактора залежить багато чого. Колишнім спортсменом буде простіше повернути своє рельєфне тіло і спортивні показники, ніж новачку. Але не варто відразу ж намагатися побити світові рекорди після тривалої паузи у відносинах зі спортом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *