Що робити, коли вас дратують люди?

Буває так, що бачиш абсолютно незнайомої людини, а він тобі вже здається неприємним. Найчастіше з цієї причини і виникають сварки між малознайомими людьми – хтось комусь не сподобався і понеслися непонятки. Таке ставлення може бути або взаємним, або одностороннім, що і трапляється найчастіше. Існує один простий, але головний факт: якщо хоча б у однієї людини виникає негативне ставлення, то йому в більшості випадків дуже важко знайти компроміс з опонентом. Який же фактор викликає таке негативне ставлення до людини без будь-яких дій з його боку?

Кожна людина, хоча б раз у житті чув фразу: «Дратує в людях тільки те, що є в тобі самому». Звичайно ж, будь-якій людині складно прийняти це твердження. Легше побачити у інших негативні якості, але складніше прийняти їх у себе. Деякі не погодяться з цим, але якщо вдуматися і зрозуміти те, що нам намагаються довести психологи, це не така вже і не правда.

Які принадності конфлікту?

Таким дратівливим чинником можуть прослужити внутрішні заборони людини. Звичайно ж все, що наша поведінка в дорослому віці було закладено ще в дитинстві. Наприклад, якщо батьки з дитинства змушували дитину ділитися цукерками, віддаючи при цьому більше цукерок іншій людині, дитина виросте з тим же правилом життя – завжди потрібно ділитися цукерками. Але якщо батьки закладали такі правила невміло, не враховуючи бажання самої дитини, це може послужити в подальшому житті дитини дратівливим фактором. Приміром, в оточенні дорослої людини, який сам би хотів з’їсти всю коробку цукерок, але прищеплена батьками щедрість не дозволяє йому цього зробити, з’явився новий незнайомий чоловік, який відкрив коробку цукерок і їсть їх одна за одною, не пропонуючи нікому. Таким чином, у «щедрого» відразу з’явиться роздратування / обурення до «ласуни», яке через якихось моральних правил або норм він не зможе висловити вголос (зовнішній конфлікт). Якщо ж він не висловлює своє невдоволення, а, навпаки, накопичує все всередині себе, це обурення перетворюється в зовнішній конфлікт, як правило, замовчуючи справжню причину (через її неусвідомленість). Тим самим, виникає конфлікт «без видимих на те причин».

Що ж робити, якщо ви відчуваєте роздратування до кого-небудь?

Звичайно ж, захистити себе від спілкування з цією людиною, бо замовчуючи конфлікт, ви від нього не позбудетеся. Каталізатори роздратування будуть з’являтися знову і знову.

Спробуйте розібратися в собі. Це можна зробити самому або за допомогою психолога. Позбавте себе від внутрішніх заборон і берися себе таким, яким ви є. Саме тоді ви дасте собі можливість жити і спілкуватися без внутрішніх подразників при спілкуванні з іншими людьми.

Займіться духовно практикою, яка не тільки допоможе приймати всіх людей такими, якими вони є, але і дозволить поліпшити ваш характер, зробивши вас терпиміше і спокійніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *