Як провести літні канікули з користю для здоров’я

Протягом навчального року в школі діти піддаються перевантажень і стресів. Точно так само від постійної роботи втомлюються і їх батьки. Літо – рекреаційний період, а значить, під час канікул варто подбати про поліпшення стану здоров’я всієї родини. Як же провести літні канікули з користю для здоров’я?

Що ж потрібно зробити під час літніх канікул?

Проконсультуватися з лікарем і пройти перевірку в медичній установі. Покажіть вашої дитини педіатра, та й самі зверніться до лікаря, який спеціалізується на проблемної області вашого організму. В цілому, на початку канікул бажано відвідати кабінети лора, гастроентеролога, нефролога, невропатолога, окуліста, хірурга-ортопеда і дерматолога. Звичайно, краще не хворіти зовсім, але в разі чого, доктора можуть помітити розвивається хвороба на початковій стадії і попередити її подальший хід. Крім того, медики за станом здоров’я можуть допомогти з вибором місця відпочинку, порадити відповідний клімат.

Поїхати в санаторій

Доктора радить перебувати в санаторії хоча б один місяць. Адже там для оздоровлення використовується досить ефективний комплекс умов: це і природні фактори (клімат, мінеральні води, грязі, море), і фізіотерапевтичні методики, вправи, дієти, режим дня, харчування і так далі. Для дітей у наш час створено безліч оздоровчих таборів. Пошукайте серед усіх варіантів найбільш оптимальний для вас за місцем розташування, вартості відпочинку, умови проживання табір і сміливо відправляйте туди ваше чадо.

Змінити обстановку

Навіть якщо поїхати в санаторій всією сім’єю або відправити дитину до табору цього року вам не вдасться, змініть обстановку інакше. Наприклад, поїздка за місто на природу – відмінний спосіб оздоровитися. Нові заняття і нові місця здатні поліпшити також психічний стан здоров’я.

Добре висипатися

Щоб бути здоровими, дітям необхідно бути максимально активними днем, грати на свіжому повітрі, кататися на велосипеді та інше. Тоді, неабияк статут за день, дитина швидко міцно засне.

Правильно харчуватися

Щоб провести літо з користю для здоров’я, потрібно стежити за своїм харчуванням. Вживайте в їжу багаті вітамінами і мікроелементами фрукти, овочі, соки, м’ясні та кисломолочні продукти. Намагайтеся урізноманітнити свою їжу, адже влітку для цього є всі можливості. Пам’ятайте також про те, що влітку ми запасаємося вітамінами на осінь і зиму. Крім того, звертайте увагу на те, як ви і ваші діти п’єте воду. Влітку до цього потрібно підходити з обережністю, адже якщо ви розігріті і вип’єте жадібними ковтками крижану воду, за пару таких ковтків легко можете поплатитися застудою. Влітку бажано пити кип’ячену воду кімнатної температури.

Проводити час на сонці, засмагати. Відомо, що сонце покращує настрій і запобігає депресію. А ті речовини, які відповідають за хороший настрій, стимулюють імунну систему. Промені сонця також здатні активізувати багато процесів в організмі, наприклад, дихання, обмін речовин, кровообіг і діяльність ендокринної системи. Завдяки сонцю наш організм виробляє вітамін D. Тому, піклуючись про здоров’я всієї родини, проводите досить часу в парку, в лісі або на пляжі, де світить сонце.

Отримувати позитивні емоції. Де б ви і ваші діти не проводили літні канікули, потрібно перебувати в гарному настрої. Адже погані думки здатні негативно впливати на стан здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *