Топ-25 цікавих фактів про сон, про які ви і не підозрювали

Чи знаєте ви, що ви спите не для того, щоб відпочити? Принаймні, не так, як ви думаєте. Нижче представлені 25 пояснень того, чому всі ваші уявлення про сон, швидше за все, невірні.

1. До речі про страх … дорослий постільний клоп може прожити до 1 року без їжі.

2. Сомніфобія (Somniphobia) є боязню сну.

3. Крім того, було науково доведено, що підрахунок овець є неефективним методом для засипання.

4. Опитування 6000 дорослих британців показав, що прослуховування пісень групи Coldplay насправді змушувало їх заснути з більшою ймовірністю.

5. Британські солдати були першими, хто розробив метод послідовного неспання без сну. Коли вони втомлювалися, вони надягали спеціальні козирки, які імітували яскравість сходу сонця і будили їх.

6. М’які форми парасомнии включають в себе розмова у сні і ходіння у сні. Більш серйозні види приводили до водіння в стані сну, грабежам і навіть згвалтувань або вбивств.

7. Парасомнія (Parasomnia) це розлад сну, яке викликає мимовільні дії і рухи під час сну.

8. На додаток до попереднього пункту додамо, що люди, які є сліпими від народження, як правило, бачать сни, що укладають в себе запахи, смаки, емоції і дотику.

9. Імовірно, у ваших снах можуть з’являтися тільки ті особи, які ви вже бачили.

10. Однак, не панікуйте, через 10 хвилин після того як ви прокидаєтеся, забуваються майже всі ваші сни.

11. Якщо ви не бачите снів у сні, велика частина людей подумає, що у вас є якийсь розлад особистості.

12. Згідно з дослідженнями, з моменту появи кольорового телебачення, відсоток людей, які бачать сни в кольорі, значно збільшився.

13. Коли дельфіни сплять, свідомість втрачає лише половина їх мозку. Це допомагає їм підтримувати дихання, тому що на відміну від людей, дельфіни і кити дихають усвідомлено.

14. Коали є ссавцями, сплячими найдовше. Вони проводять у сні 22 години на добу.

15. Деякі ссавці, такі як жирафи та азіатські слони, як правило, сплять менше, ніж 2:00 за ніч.

16. Відтоді Книга рекордів Гіннеса припинила ведення обліку цієї категорії, побоюючись, що люди можуть заподіяти собі шкоду.

17. Незважаючи на це, найдовший офіційно підтверджений рекорд по позбавленню сну без стимуляторів становить 11 днів. Він був поставлений в 1965 році учнем старшої школи Ренді Гарднером (Randy Gardner) під суворим науковим керівництвом.

18. Якщо ви вирішили відмовитися від їжі і сну на невизначений термін, ви, швидше за все, помрете від позбавлення сну, перш ніж помрете від голоду.

19. Насправді, через 24 години ви будете почувати себе функціонально гірше, ніж хтось з рівнем алкоголю в крові в 0,05 відсотка.

20. Ви, ймовірно, наберете вагу, тому що під час сну ваше тіло випускає гормони, які регулюють апетит.

21. Ваша терпимість болю зменшиться, і ви станете більш чутливими до подразників.

22. Тому ідея про те, що ми спимо, щоб відпочити, є здебільшого невірною. Тим не менше, якщо ви не спите, через всього 17 годин ви почнете відчувати когнітивні труднощі із запам’ятовуванням і сприйняттям речей.

23. Справжня причина того, що ви спите, полягає в тому, що цього потребує ваш мозок. Але сон не схожий на просте вимкнення мозку. Він насправді стає більш активним, ніж протягом дня.

24. Що стосується відпочинку вашого тіла у сні, сон насправді не робить особливої ​​різниці. 8 годин сну допоможуть вам заощадити 50 калорій. Це приблизно те ж саме кількість енергії, що в шматочку тосту.
25. Незважаючи на те, що ви проспите приблизно 1/3 всього свого життя, вчені до цих пір не зовсім впевнені, чому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *