Як навчитися мистецтву спілкування?

При спілкуванні з членами сім’ї або колегами часом з’являються конфлікти, непорозуміння, взаємні докори, сварки. Їх кількість можна звести до мінімуму, якщо освоїти мистецтво комунікацій. Тоді відносини з оточуючими стануть більш гармонійними.

Проведіть самоаналіз. Спробуйте поглянути на себе зі сторони як на співрозмовника, щоб зрозуміти, в чому полягають ваші помилки. Часом такий візуалізації стає достатньо, щоб виявити слабкі місця і розпочати за ними роботу. Уявіть, приємно, корисно було б спілкування з такою людиною, як ви. Подумайте, наскільки ви буваєте цікаві, уважні, агресивні, міли або категоричні.

Прості правила здорового спілкування.

Щоб оволодіти мистецтвом спілкування, необхідно розібратися зі своїми внутрішніми проблемами або виявити, визнати їх наявність, щоб не проектувати своє незадоволення, невдоволення якимись життєвими обставинами на оточуючих. Адже звідси і беруться грубість, недовірливість, необ’єктивність, егоїзм, які заважають побудові щирих, відкритих, чесних, ефективних відносин з іншими людьми.

Навчитеся краще розуміти себе. Адже в процесі спілкування ви напевно прагнете проявити власну особистість, донести свої ідеї, поділитися з тим, що на душі. Якщо ви не почнете усвідомлювати, що конкретно відбувається у вас всередині, або не зможете підібрати слова, щоб порозумітися, ця мета комунікативного процесу не буде досягнута. Вдосконалюйте своє володіння річчю, розширюйте лексикон і постарайтеся бути чесними з собою.

Пам’ятайте, що змістом спілкування є не тільки висловлювання власних думок, але і отримання зворотного зв’язку. Тому важливо навчитися слухати інших. В іншому випадку ви не отримаєте ніякої нової інформації або не так зрозумієте сказане вашим співрозмовником. Розвивайте своє вміння слухати, будьте уважні до інших людей, постарайтеся глибоко вникати в тему розмови. До речі, оточуючі чекають від вас таку ж зворотну зв’язок.

Навчіться відкидати стереотипи, які заважають правильно розуміти іншу людину. Навішуючи на оточуючих ярлики, ви позбавляєте себе можливості поринути у інший світ. Так ви залишаєтеся при своїй думці, нічого не отримуючи від спілкування. Утримайтеся від категоричних висловлювань, необ’єктивних рад. Постарайтеся не просто висловлювати свою думку, а усвідомити, якими принципами живе людина.

Позбавтеся від звички висловлюватися занадто різко. Деяких людей це може сильно зачепити. Якщо ви звикли прямо говорити все, що думаєте про оточуючих, не жаліючи їх почуттів, не дивуйтеся тому, що якась їх частина наполегливо уникає спілкування з вами. По-перше, ви ставите свою думку занадто високо. Можливо, ніхто і не чекає від вас коментарів, коли ви несхвально висловлюєтеся про щось чи про когось. По-друге, негативні зауваження можуть образити і відштовхнути інших людей.

Поважайте почуття інших людей. Буває, що одна людина ділиться своїми переживаннями з іншими, а у відповідь отримує нібито підбадьорливі коментарі, що закликають ставитися до всього простіше, не морочитися і не засмучуватися з-за всякої нісенітниці. Якщо ви ставитеся до таких порадників, подумайте, чи цього від вас чекають. Деколи оточуючим потрібно співчуття і прийняття їх права відчувати ті чи інші емоції.

Не ставайте маніпулятором. Деякі люди користуються порядністю і добротою інших, викликають у них почуття провини. Рано чи пізно з такими особистостями припиняється спілкування, і вони залишаються на самоті. Як би люди вам не довіряли, їх терпінню може прийти кінець. Вони усвідомлюють, що ви їх використовуєте, і присічуть це. А вам доведеться дуже довго відновлювати власну репутацію. Грайте за правилами. Не можна тільки одержувати від інших, нічого не даючи взамін. Адже спілкування – взаємовигідний процес.

5 причин для спілкування з людьми, які відрізняються від вас.

Якої статі ваше мислення?

Наукою доведено, чоловіки і жінки думають по-різному. Чоловіки показують кращі результати в тестах на просторове мислення. Жінки розмовляють більш довгими і складними реченнями, ніж чоловіки. Чоловіки використовують праве півкуля в роботі над абстрактними проблемами, в той час як у жінок задіяні відразу обидві півкулі. Відповідайте на питання нашого тесту і дізнайтеся, наскільки у вас чоловічий чи жіночий склад мислення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *