5 причин для спілкування з людьми, які відрізняються від вас

Якщо ваш девіз – «ніяких нових друзів», настав час кинути собі виклик і вийти із зони комфорту. Це варто того. Всі ми, так чи інакше, прагнемо до зони комфорту, і один з найпростіших способів залишатися в ній – це проводити час з людьми, які схожі на нас самих. Такі люди погоджуються з нами, думають, як ми, їхня точка зору на проблеми схожа з нашою.

Спочатку може здатися, що все це робить наше життя простіше, але існує і зворотна сторона медалі. Проводячи час тільки з людьми, схожими на нас, ми не ростемо, і хоча нам може бути менш комфортно з людьми, які відрізняються від нас, поруч з ними ми розвиваємося.

Наступні п’ять аспектів, представлені вашій увазі, дозволять вам усвідомити користь від спілкування з людьми, які відрізняються від вас:

1. Ваше самосвідомість розшириться, і вам буде простіше приймати інших людей Перебуваючи в оточенні тих, хто думає не так, як ми, ми починаємо розуміти самих себе краще. Ми краще усвідомлюємо причину, по якій ми вибрали бути тими, хто ми є, і думати так, як ми думаємо. Ми поступово розуміємо, що погляди різних людей на одні й ті самі речі можуть не збігатися. Ми починаємо уникати патернів мислення, в яких «ми» протиставляється «їм», «правильне» – «неправильного». (Рекомендуємо прочитати корисну статтю про те, як розвинути «динамічне мислення».)

2. Ваше мислення стане більш критичним Люди, які відрізняються від нас, тим самим кидають виклик нашому способу мислення, нашими відчуттями і тому, що ми вважаємо нормою. Ми можемо помилятися і дивитися на речі з обмеженою точки зору. Спілкування з іншими людьми, які бачать світ по-іншому, допоможе нам усвідомити, що існує багато абсолютно різних точок зору, що у всіх є їх власні причини думати так, а не інакше. Це усвідомлення допоможе нам без праці змінити власні уявлення про те, що відбувається, якщо ми виявимо, що чужа точка зору більш осмислена, ніж наша власна.

Прості правила здорового спілкування.

3. Ви зможете насолоджуватися талантами інших У всіх нас є сильні і слабкі сторони. Хтось може добре бачити ситуацію в цілому, але погано орієнтуватися в деталях тому, що не вистачає терпіння, або просто-напросто зацікавленості. Ця людина значно досягне успіху, якщо в його або її найближчому оточенні виявиться хтось, хто добре розбирається в деталях. Така особистість допоможе першої навчитися замислюватися про наслідки своїх дій, у той час як той, хто звик розглядати ситуацію повністю, допоможе другому не загрузнути в деталях.

4. Ви будете приймати більш обґрунтовані рішення Якщо у вас в оточенні є люди, які здатні дивитися на ситуацію з різних точок зору, це допоможе вам отримати більш повне і чітке уявлення про події. Виходячи з цього, ви зможете приймати більш обґрунтовані рішення. Авраам Лінкольн був добре відомий тим, що набирав в уряд людей, які мислили зовсім не так, як він сам. У той час як багато хто побачив би в цьому загрозу, Лінкольн розумів, що деякі сфери знань були йому не знайомі, і він потребував людей, які були б сильні в даних областях. Він сформував сильну, різнопланову команду, яку рідко можна було застати зненацька, бо кожен займався своєю справою і не розпорошувався.

5. Ваше життя стане більш цікавою і насиченою Будучи оточеними тими, з ким нам комфортно, ми можемо стати нудними, млявими, розгубити творчий потенціал. Лише труднощі підтримують у нас життєву силу і бажання діяти, відкриваючи абсолютно новий і захоплюючий світ, в якому у нас є можливість мислити і насолоджуватися життям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *