Як боротися з сидячим способом життя?

Незважаючи на те, що кожне покоління вважає себе більш зайнятим, ніж попереднє, доводиться визнати, що покоління нинішнє робить майже всі свої справи сидячи. Ми сидячи в машині поспішаємо на роботу,сидячи за комп’ютером роботу цю виконуємо, сидячи за столом обідаємо, сидячи в машині вирушаємо додому, сидячи вечеряємо, а потім сидячи, якщо не напівлежачи, відпочиваємо на дивані. Здається, від зайвого навантаження наш скелет не страждає. Ан-ні! Страждає, та ще й як. А все тому, що навантаження неправильна.

Наслідками подібного способу життя стають захворювання опорно-рухового апарату (сколеоз, радикуліт і навіть, наприклад, нервово-м’язові розлади верхніх кінцівок), порушення зору, головні болі (а Ви-то думали, чому вони Вас мучать), геморой і, звичайно, зайву вагу. Останньою проблемі варто навіть сказати спасибі, адже якби не зайву вагу, більшість з нас би і не задумалося про те, що сидячий спосіб життя не проходить безслідно. Адже головні болі, оніміння шиї і шум у вухах ми не вважаємо за ознаки захворювань і намагаємося не звертати на них увагу, особливо коли можна випити таблетку і забути про це.

У цій статті зібрані основні засоби боротьби з сидячим способом життя.

По-перше, спорт

Ми відмовляли від занять спортом браком часу, але коли Вам буде не зігнутися, щоб зав’язати шнурки, в 45, Ви собі за це спасибі не скажете. Запишіться в спортзал, в басейн, на аеробіку, та хоч на танці. Головне – щоб Вам подобалося, тоді Ви менше будете лінуватися. Щоб було веселіше, беріть з собою друзів або сім’ю. Можна і з колегами на цю тему поговорити, хтось із них, можливо, порадить Вам щось поруч з роботою. Якщо не хочете нікуди записуватися, займайтеся будинку. Хоча б зарядкою. А краще влаштовуйте повноцінні тренування. Нехай члени Вашої родини Вами пишаються і слідують Вашому прикладу.

По-друге, «непомітні» вправи

Вони виділені окремо, тому що для спорту потрібно переодягнутися, перевзутися, (жінкам змити макіяж, зав’язати хвостик), виділити час… Загалом, клопоту багато. Для «непомітних» вправ нічого цього не потрібно. Їх можна виконувати навіть на робочому місці, що дуже заощаджує час. Ви напевно чули про те, що поки їдете в метро, можна напружувати і розслабляти прес, тим самим його хитаючи, або про щось подібним. Пошукайте в Інтернеті подібні комплекси вправ (наприклад, «вправи при сидячій роботі»). Найчастіше людям не ліньки це спробувати, але важко робити регулярно і довго. Щоб цього уникнути, підпишіться на розсилання, вони будуть Вам нагадуванням. Крім того, «непомітні» вправи допоможуть очистити совість, якщо Ви любитель серіалів або комп’ютерних ігор. Додайте до улюбленого заняття «непомітні» вправи, і ось Ви вже не даром втрачаєте час, а удосконалюєте тіло, відпочиваючи розумом.

Як відмовся від чужої роботи без скандалу?

Сходи – Ваш друг

Замість ліфта краще використовувати драбину. На ескалаторі краще йти, а не стояти (особливо вгору). Якщо Ви користуєтесь громадським транспортом, виходьте на одну-дві зупинки раніше чи сідайте на кілька зупинок пізніше, проходячи цю відстань пішки. Якщо Ви власник автомобіля, постарайтеся не використовувати його бездумно, можливо, Вам не так вже й далеко йти і варто прогулятися, а не за звичкою сідати за кермо. Якщо закритий найближчий магазин, не турбуйтеся, а йдіть пішки в той, що подалі. На роботі не просите колег «заодно» принести або віднести щось для Вас, сходіть самі.

Перерозподіліть побутові обов’язки між членами сім’ї

Поміняйте миття посуду на похід в магазин, а прання – на прогулянку з собакою. Якщо стоїть вибір, кому що зробити, вибирайте ті справи, в яких потрібно більше рухатися.

Також в сім’ї менше кричите з однієї кімнати в іншу. Не лінуйтеся, встаньте, підійдіть до людини і скажіть йому те, що хочете сказати. Це корисно позначиться не тільки на Вашому фізичному здоров’ї, але й на атмосфері будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *