Які подарунки вбивають?

Не кожен здатний приймати образливі слова і вправно «відбивати подачу». На жаль, найвагомішими і довголітніми залишаються слова і вчинки, пов’язані з близькими і рідними людьми. Надалі, це може суттєво вплинути на ваше життя.

Мама, яка говорила дочці, що «вона ніколи не знайде пристойного чоловіка» практично на все життя подарувала їй комплекс неповноцінності. Колишній чоловік, перед відходом, нагородив почуттям провини і переконанням, що ви «найгірша дружина в світі», а колишня свекруха із задоволенням доповнила: «…ще й сама незграбна і не жіночна». Вам не довелося довго чекати, щоб переконатися в «правдивості» їх слів. Який збив вас в переході громадянин, «ввічливо» повідомив, що ви «нерозторопність парнокопитна».

Так як ви спочатку сумнівалися, що маєте право на інше ставлення, то легко приймаєте подібні характеристики на свою адресу. Будь-яке увагу від оточуючих вам здається «цінним подарунком». Ви дбайливо його зберігаєте, приймаєте, як частину себе і не помічаєте, як починаєте користуватися «чужими словами». У розмові з подругою, ви довірливо шепочете: «…я гірша дружина в світі». А нового знайомого поспішайте проінформувати: «…я завжди були некрасивою і не жіночною».

А тепер перерахуйте все, що вас пригнічує, дратує, зачіпає в собі. Ви насправді так думаєте чи вам хтось сказав про це? Не поспішайте… Згадайте ситуацію, яка могла «подарувати» вам ці переконання.

Яка твоя совість: чому етика визначає нашу індивідуальність?

Протистояти чужий агресії складно, особливо якщо ви народилися слабким і тендітним істотою. Але це не привід ставати контейнером для «чужих відходів». Запам’ятайте, все, що ви чуєте й покірно приймаєте від оточуючих, до вас не має ніякого відношення. Просто ви стали «зручною людиною» для скидання в вас «сміття», який не хочеться носити в собі. Подібні речі не прийнято «дарувати» без красивої обгортки. Вони вправно загортаються в «трепетну турботу про вас», «бажання допомогти», «захистити …», «вказати …». Подарунок може бути настільки майстерно упакований, що ви не завжди можете розпізнати, що знаходиться всередині, і з радістю його приймаєте. Будьте обережні! Якщо ваша колишня свекруха говорила, що «ви не жіночна», то, швидше за все, саме ця проблема хвилює її все життя. Поверніть те, що належить тільки їй! Якщо ваш «колишній» говорив, що «ви найгірша дружина в світі», то віддайте йому цей «найгірший варіант», а собі залиште «кращий». Якщо ваша мама вважає, що ви «не гідні…», то, швидше за все, вона озвучує причину свого невдалого шлюбу.

Не беріть на себе чужі проблеми і якомога швидше позбавляйтеся від негативу. Якщо вас штовхнули і образили, то тут же «прив’яжіть» до цього людини його образливі слова, і нехай він «гримить» ними на весь перехід…

Незалежно від ситуації, вчіться зберігати власний світ чистим і недоторканним. Якщо ж ви встигли накопичити в собі «подарунки», то не хвилюйтеся, ще не пізно їх повернути. Можете почати це робити прямо зараз…

1. Згадайте ситуацію, коли вас образили, образили або «подарували» переконання, яке ви зараз носите з собою. Що ви зараз відчуваєте? Як це вплинуло на ваше життя? Розслабтеся, зробіть глибокий вдих… видих… закрийте очі…

2. Сконцентруйтеся на внутрішніх відчуттях. В якій частині тіла ви зберігаєте свій «подарунок». Як ви його відчули? Опишіть, як він виглядає, які емоції викликає. Якщо при його збільшенні, ваші неприємні почуття зростають, то ви на правильному шляху. Після подібної перевірки поверніться до початкового образу.

3. Відтворіть образ людини, який «подарував» вам цю «принадність». Дивіться прямо на нього, випромінюйте впевненість у тому, що робите.

4. Подумки дістаньте з себе «подарунок» і віддайте цій людині. Скажіть йому: «Я тебе прощаю, але подарунок не приймаю». Робіть це спокійно, без думок про помсту, докорів і пояснень.

5. Спостерігайте, як буде змінюватися образ людини. Що він буде робити з повернутими «подарунком»? Подякуйте його за цінний досвід, але дайте зрозуміти, що вам більше цього не потрібно, відпустіть його образ, дайте йому піти.

6. Заповніть простір позитивною енергією. Який новий образ ви готові прийняти на звільнене місце? Опишіть, як він виглядає, якої форми, розміру, наскільки він вам подобається. Важливо, щоб він влаштовував вас абсолютно у всьому! Відчуйте нові відчуття в тілі. Як змінюється ваш настрій?

7. Поверніться до колишньої ситуації з оновленим образом. Як тепер ви будете себе вести? Як змінилися ваші реакції на слова і вчинки?

8. Подякуйте себе. Поклавши руку на місце, де з’явився новий образ, скажіть йому спасибі за те, що тепер він буде завжди з вами.

Таким чином, ви можете «роздати» все, що накопичили за цей час. Щоб ваше подальше життя протікала в щасливому потоці, тут же повертайте «подарунки» в «щедрі руки» ваших кривдників і агресорів. Пам’ятайте, наколінні негативні установки вростають в нас з великою швидкістю, і якщо ви відразу від них не звільняєтесь, то через деякий час з трудом зможе відрізнити «чуже» від свого. Бережіть себе і своє життя від стороннього втручання і нехай вам дарують тільки приємні, добрі та корисні подарунки!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *