Як відмовся від чужої роботи без скандалу?

Керівництво навряд чи вважає, що та чи інша робота для тебе зайва. Мовляв, робота є робота. Неважливо, повинна ти трудитися над цим або це обов’язок зовсім інших людей. Потрібно вміти чемно відмовитися від переробки для свого ж блага. Як зробити це без скандалу?

Не показуйте, що ви з легкістю справляєтеся

Якщо людина встигає і чай попити, і поговорити, то найчастіше колеги і начальство не дуже добре сприймають таку поведінку. Вони думають, що ви прохолоджуєтеся замість роботи, у вас купа вільного часу; а не про те, що ви просто вмієте свій час грамотно розподілити.

Що робити? Просто не показувати, що вам все дається легко. Хоча всі ми розуміємо, що легко робота не робиться. Відволікайтеся поменше, але не загравайтеся.

Терміни

Отже, вам доручили справу, яка не є вашим обов’язком. Іноді прямо відмовитися або неможливо, або незручно. Що робити? Розкажіть начальнику, що для виконання вам потрібні консультація з людьми, які в цьому професіонали (що відверне їх), додаткова інформація, що можете помилитися. Скажіть, що впораєтеся не раніше певного терміну і попередьте у трудовитратах. Начальник може сам прийти до думки, що краще доручити справу спеціально навченому для нього людині. Однак пам’ятайте: для деяких індивідуумів фраза “не можу” означає “не хочу”, що має на увазі отлиніваніе від праці і неефективність співробітника. У цьому випадку не звинувачуйте себе і подумайте про те, чи потрібна вам така робота?

Прямо і чітко

Кілька разів допомогли колезі, і тепер це перетворилося в норму? Так бути не повинно. Одна справа невелика допомога, інше – відверте використання. Прямо і відкрито скажіть, що виконувати чужу роботу ви не будете, інакше доведеться працювати за всю компанію. І взагалі, навіщо деякі колеги працюють в цій фірмі, якщо не справляються зі своїми обов’язками і постійно просять допомогти?

Ви переробляє постійно? Говоріть про підвищення зарплати. Виходу два: або прохання припиняться, або вам підвищать оклад.

Без сліз

Просити колег і скаржитися на перевантаження не варто. Вони якщо й поспівчувають, то не допоможуть. Кому потрібні зайві проблеми і справи? Розмовляйте особисто з керівником. Тільки будьте тактовні і акуратні. Поясніть свої претензії аргументовано і ясно. Ніяких ультиматумів, інакше начальник вирішить питання точно не на вашу користь.

Що? Я не чула

Велика частина прохань і благань проходить на пошту або інші засоби зв’язку. Вимкніть їх або налаштуйте на прийом повідомлень і дзвінків людей, хто не користується вашим добродушністю. Ясна річ, що ви не зможете постійно ігнорувати деяких колег, але кількість прохань зменшиться. Чи не відповісте раз, два, і їм доведеться шукати іншого добряка. Постійні пробіжки до вашого столу будуть дуже помітні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *