Чому постійно хочеться їсти?

У чому причина голоду з точки зору психології? Чому виникає бажання поїсти навіть після недавнього ситного обіду і розуміння того, що як мінімум п’ять – шість годин голоду не буде? У зв’язку з чим людина, будучи ситим, все одно їсть бутерброд або солодке?

Навіть не психологи знають, що люди схильні заїдати проблеми, стрес, боязнь чого-небудь. Наприклад, перед іспитом виникає бажання з’їсти шоколад. Деякі, навпаки, нічого не їдять, доводячи себе до непритомності. Впадіння в такі крайнощі навряд чи допоможе навчитися контролювати почуття голоду.

Сором’язливий, замкнута людина підбадьорює себе їжею, а також вона допомагає йому відчути захищеність. Цим страждають і підлітки, і закомплексовані дорослі.

Причиною підвищеного апетиту є невміння любити, піклуватися і підтримувати інших, а також брак уваги. Адже, як правило, люди, які відчувають брак любові, страждають підвищеним апетитом. У цьому випадку їжа замінює все потрібне людині, замінюючи одне на інше.

Тут можна помітити прямий зв’язок з фізичним голодом, який може бути неправильно зрозумілий: наприклад, спрагу можна прийняти за голод. Також і психологічні причини підвищеного апетиту, як правило, підміняють прагнення компенсувати відсутність найнеобхіднішого (почуття захищеності, спілкування).

Що можна їсти після вдалого тренування?

Є думка, що причина надмірної ваги у глави сім’ї – його бажання спонукати домочадців прислухатися до його думки та надати владу тільки йому. При цьому, як правило, інших способів досягти бажаного у нього немає. Він або вона, таким чином, натякає: подивіться на мої великі розміри, я заслуговую того, щоб мене слухали й поважали. Можливо, це частково правда, якщо поглянути на людей, успішно просунулися по службі. Очевидно, що не всі люди, що займають високу посаду, страждають надмірною вагою. Однак багато начальників мають чималі обсяги тіла.

Так що необов’язково поспішати в магазин за морозивом або вночі потай підходити до холодильника. Адже голод буває не тільки фізіологічний, а й психологічний. І допомогти уникнути неминучого зайвої ваги або хворобливої пристрасті до їжі допоможе тільки фахівець. Можна спробувати з’ясувати причину залежності від їжі за допомогою самоаналізу, однак, не варто відмовлятися від допомоги психолога. Можливо, саме він дасть пораду, як отримати увагу і любов, а також допоможе подивитися на себе не тільки з гастрономічною сторони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *