Як боротися із залежністю від чужої думки?

Прислухатися до авторитетів і брати корисне для себе з чужого досвіду допомагає нам орієнтуватися в житті і приймати рішення. Але часом ці рішення майже не включають того, що ми думаємо самі.

У критичних випадках людина і зовсім може не замислюватися про свої інтереси. А скільки сімейних пар зруйновано через те, що один з партнерів повністю залежить від чужого впливу, втрачає свою особистість і територію.

Як знайти корені невпевненості?

Виходить, що маючи власні уявлення, переконання і бажання, ми настільки не віримо в їх важливість, що готові поміняти рішення при першій же критиці з боку. Адже позбавитися від того, що інші люди завжди будуть висловлювати свої враження про те, що ми робимо, нереально. І марні ті зусилля, які будуть витрачені на спроби переробити оточуючих.

До речі кажучи, це звичайний порядок речей і проблема скоріше не в тому, що хтось думає інакше, а в тому, що для вас це може стати травмованим і просто знищити ваше право на свою позицію.

У таких конфліктах ясніше всього простежується наш зв’язок з дитинством – тому часі, коли своє ми ще не сформували, але доводилося розуміти світ часто через зіткнення і протест. Не у всіх складалося знаходити розумний компроміс з тими, хто старше, досвідченіше і дуже заклопотаний нашим благом. Це батьки.

Як визначити своє призначення: 4 практики аналізу індивідуальності.

Як розвинути власну особистість?

Дорослішаючи, ми все одно не застраховані від періодичного включення в дитинство – внутрішній дитина ображається, якщо його не розуміють, так, як ніби оточуючі – це мама з татом, належні завжди прийти на допомогу і демонструвати довіру і любов. Позбутися від такого подання нелегко, але дуже важливо. Інакше життя так і буде розчаровувати і не приносити радості.

Кращий спосіб позбутися впливу чужої думки – це формувати дуже чітке своє. Той, хто звик жити за чиєюсь вказівкою, часто навіть не має досвіду, щоб висловити те, що він думає. Для цього спробуйте таку вправу.

1. Виберіть питання, щодо якого ви завжди думаєте про те, що подумають інші (куди поїхати у відпустку з чоловіком, що вдягнути, як виховувати дітей).

2. Напишіть всі аргументи проти себе, які ви зазвичай чуєте (ви не розбираєтеся в моді, у ваших подруг більше досвіду, ви зробили помилку, коли діяли самостійно).

3. Другий список присвятіть всього, що підсилює вашу позицію. (У вас свій неповторний стиль, це ваші діти і ви краще знаєте їх характер, одна помилка означає повної некомпетентності).

4. Беручи рішення, відразу звертайтеся до другого переліком. З часом ви навчитеся не тільки тримати це в голові, але і озвучувати в суперечках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *