Як захиститься від свекрух і тещ?

Справа в тому, що, коли я описую свекрух як вовчиць-перевертнів, а тещ як змій, я жартую лише частково.

Я описую темну сторону тих і інших, яка в тому чи іншому вигляді є у більшості людей і активно проявляється в ситуації, коли людина не може контролювати те, що є для нього життєво важливим, відчуває паніку. Але чим більш усвідомленою особистістю є мати, тим менш небезпечна її темна сторона.

Адже що таке наша темна сторона? Це захисна агресія, яка повстає в нас, коли ми відчуваємо загрозу чогось або комусь, що для нас є найціннішим. Від індивідуальних якостей людини залежить, наскільки розпущеною, безпринципною і жадібної є його темна сторона. Чим людина більш інтегрований як особистість, тим краще він керує своєю агресією, тим менш вона руйнівна для нього та інших. Якщо агресія виражається досить культурно і захищає не від параноїдальних загроз, а від реальних, то це корисна функція і навіть джерело сили.

Чому я не раджу невісток і зятів прогинатися перед свекрухами і тещами? Тому, що контактувати людина з людиною повинен на рівні двох особистостей, такий контакт завжди розумний, дипломатичний, враховує взаємні інтереси. З мафією, тобто тіньовою стороною, краще не домовлятися, все одно не домовишся. Більш того, якщо влада особистості слабка, і людиною управляють його мафія, цілком можливо від таких договорів постраждати.

Ми всі, напевно, бачили невісток, закатованих свекрухами і перетворених на рабинь, а так само бачили зятів, яких тещі руками дружин звернули в безсловесних підкаблучником, принижує і зневажаються. Ставлячись до людей зі співчуттям і розумінням, не варто, однак, вважати, що всі люди володіють достатнім рівнем свідомості, щоб вести себе чесно і благородно. Свідомість деяких людей відстає. І хоча у всіх у них є шанс підрости в цьому відношенні і стати краще, ззовні їх не підрости, і доводиться мати справу з тим, що є.

Тому я хочу розповісти невісток і зятів, що робити, якщо мати чоловіка захоплена своїм материнським афектом настільки, що взагалі не бачить в іншій стороні живої людини, а бачить лише корисний або шкідливий корм для свого дорослого немовляти.

При всьому розумінні того, що матір’ю чоловіка або дружини можуть керувати ниці емоції, ситуативно або регулярно, себе потрібно обов’язково захищати. Для цього є кілька інструментів.

1. Дистанція

Про це я вже писала, але не полінуюся повторити. Жити потрібно окремо. На обіцянки і вмовляння піддаватися не можна. Їх мета – контроль. Так, і опіка теж, але не пасивна опіка, коли хтось погоджується дати все, що вам потрібно (така опіка в житті ніколи майже не зустрічається), а активна, коли він сам хоче вирішувати, що вам потрібно, а що ні. Тому як би не хотілося зібрати на квартиру або машину або відпустку на океані, жити потрібно окремо, а якщо ніяк не вдалося, розділити територію по максимуму, аж до свого власного холодильника і т.д. Без фізичної дистанції або хоча б чіткого поділу території не можна говорити ні про яку самостійність. Сюди ж відноситься фінансовий розділ. Дистанція – це означає жити самостійно, а не жити в іншій квартирі, але на гроші батьків і трохи що клянчити у них допомоги. Ні. Швидше за все, якщо самостійне життя поки неможлива, одружуватися не варто, варто почекати дорослішання.

Як стримати свій гнів під час сварки?

2. Дипломатія

Посередником між свекрухою-тещею, якщо є сумніви в її адекватності, повинен виступати чоловік, тобто її дитина. Ви не зобов’язані любити чужу матір, ви зобов’язані ставитися коректно. Коректно – це означає виключити будь скандали й конфлікти, виключити не за рахунок того, що вона буде лаяти вас, а ви терпіти, ні в якому разі, а за рахунок все тієї ж дистанції. Тобто при будь-якому неприємному для вас діалозі, провокуючому вас на конфлікт, необхідно дуже ввічливо попрощатися і піти. У перепалку не вступати. Потім розповісте дружину, що в такому тоні розмовляти не можете. Нехай чоловік сам робить з цим, що хоче, ви спілкуватися з його матір’ю на її умовах не зобов’язані. Ви готові спілкуватися тільки на умовах взаємної поваги. Дипломатично. Зверніть увагу, після того, як ви вже облаяли свекруха-тещу в обличчя або за очі, її дитині, будувати з себе дипломата пізно. Важливо діяти заздалегідь, тобто при перших ознаках конфлікту дистанціюватися і оголошувати свої справедливі умови, а саме – взаємну ввічливість і світську дистанцію. Чи не буде умов, не буде і спілкування.

3. Послідовність

Якщо ви не робите і не кажіть нічого поганого тещі-свекрухи і не дозволяєте примусити себе до образливого спілкування (йдіть від конфлікту, фізично), будьте послідовні, і ви переможете. Жорстким бути не можна, потрібно бути м’яким, але дуже послідовним і впевненим. Тоді свекруха або теща здадуться, приймуть ваші умови, і будуть спілкуватися з вами коректно. Не відразу, може бути, але в кілька спроб таку манеру освоять. Також вас почнуть поважати і повірять, що довірити дитину вам, напевно, можна.

4. Реалістичність

Якщо ваш чоловік занадто інфантильний і не тільки не здатний стати буфером між вами і своєю мамою, але й не може обійтися без її повного контролю та управління, на жаль, ви зробили неправильний вибір, і швидше за все поквапилися з браком. Одружуватися з дитиною не можна, навіть якщо біологічно він дозрів. Ваш варіант, або змиритися, якщо контроль і управління мами враховують і ваші інтереси теж, або розійтися, на жаль. Завжди залишається варіант, що чоловік незабаром подорослішає, але тут потрібно порівнювати шанси і ризики. Розвиває він ресурси? Без ресурсів шанси подорослішати і відокремитися від мами мінімальні. Чи достатньо ресурсів у вас? Чим більше ресурсів у вас, тим простіше вам вижити і зберегти себе в будь-яких умовах, навіть найважчих.

5. Бездоганність

Так, це найскладніше, майже нездійсненну умову, але якщо у вас вийде виконати його хоча б наполовину, тобто вести себе хай не бездоганно, але хоча б без явних косяків, привести до адеквату саму неадекватну свекруха-тещу можливо (при послідовності і дипломатії ). Будьте самостійні, акуратні в побуті, виконуйте обіцянки і ведіть себе як дорослий громадянин. Нехай вам буде нічого пред’явити по факту. Якщо ж ви не працюєте, п’єте, гуляєте і ведете себе як маргінальний або гірше того, кримінальний елемент, всі перераховані правила не для вас. Навряд чи ваша свекруха-теща неадекватна. Швидше за все, вона абсолютно права у своєму страху за долю сина-дочки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *