Відпочивай після тренування правильно

У грамотно побудовану програму тренувань обов’язково повинен входити період відпочинку – спеціалісти вважають, що відпочинок після спортивних занять також важливий, як і самі тренування. При серйозних фізичних навантаженнях м’язові тканини отримують безліч мікротравм, а запас глікогену – глюкози, необхідної для харчування – істотно зменшується. Ось чому так важливо виділити достатній час для відновлення організму після тренування.
« Ліза» дасть тобі кілька рекомендацій, як швидше й ефективніше відновитися після занять спортом:

Чи не перетренировались

Найпростіший спосіб швидко відновити організм після спортивних занять – грамотно планувати своє тренування. Занадто великі навантаження і відсутність достатнього часу для відновлення здатні істотно знизити ефективність занять. До речі, професійні спортсмени не навантажують одні й ті ж групи м’язів два дні поспіль, адже оптимальний період їх відновлення складає від 24 до 48 годин.

Міняй темп занять

Під час тренування рекомендується час від часу знижувати темп заняття і протягом декількох хвилин рухатися з низькою інтенсивністю. Цей захід допоможе зняти зайву напругу в м’язах і видалити молочну кислоту. Закінчити тренування слід декількома вправам на розтяжку, які допоможуть м’язам швидко відновитися.

Заповнити недолік рідини

Під час фізичних навантажень організм відчуває втрату рідини, які під час тренування слід поповнювати. Якщо такої можливості немає, обов’язково заповнити недолік рідини відразу після закінчення занять. Рекомендується пити звичайну чисту воду – вона відмінно підтримує нормальний обмін речовин і сприяє швидкому відновленню організму.

Їж

Якщо ти не будеш своєчасно поповнювати запаси енергії, її може не вистачити на наступне тренування. Тому експерти рекомендують включати в свій раціон продукти, до складу яких входять складні вуглеводи і високоякісний білок – перекусити ними можна через годину-півтори після занять.

Роби масаж

Після закінчення тренування організму потрібно допомогти налагодити кровообіг і відновити доставку поживних речовин по всьому тілу – найкраще з цим впораються легкі розслаблюючі руху. Такий масаж допоможе м’язам швидше відновитися.

Прийми контрастний душ

Контрастний душ не тільки допоможе зняти хворобливі відчуття в м’язах, але і підвищити еластичність стінок судин. Крім того, в результаті почергового впливу холоду і тепла поліпшується кровообіг у всьому тілі

Висипайся

Під час сну в організмі виробляється гормон росту, який відповідає за відновлення і зростання тканин. Тому після тренування бажано піти спати раніше, а перед сном повалятися в ліжку або провести час за хорошим легким чтивом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *