ТОП-5 найдорожчих продуктів харчування

Делікатеси, яких нам не побачити навіть на святковому столі.

Сьогодні ми познайомимо вас з найдорожчими продуктами в світі. Безсумнівно, коли ви станете мільйонерами, ця інформація вам дуже знадобиться. А поки що можна помріяти про світле майбутнє і дивуватися, як можна викидати такі гроші на їжу.

Французький картопля: до 457 євро за кілограм

ТОП-5 найдорожчих продуктів харчування

Ця картопелька явно не для жебраків. Вирощують її на острові Нуармутье, збирається вона вручну і має особливий смак, завдяки присмаку горіха. Спочатку цей картопля коштувала близько 450 доларів, але зараз така картопелька значно подешевшала (до 10 євро за кг), хоча в ресторанах її все ще намагаються видавати за «золоту».

Мармурова яловичина – 800 доларів за кілограм

ТОП-5 найдорожчих продуктів харчування

Це елітне м’ясо поставляють з Японії. Дає його спеціальна порода корів – вапо. Живуть ці корови як в раю: годують їх самим високоякісним зерном, після чого роблять масаж, щоб жирок розподілився рівномірно. Звичайно, на ринку Японії це м’ясо коштує набагато дешевше, всього якихось 400 доларів.

Які самі найкращі сорти гострого стручкового перцю?

Блакитний тунець: 8100 доларів за кілограм

ТОП-5 найдорожчих продуктів харчування

Водиться ця риба в Японському морі, вона вважається найдорожчою в світі. Свого часу японець Кійосі Кімура купив цілу рибину, вагою в 222 кг за 1,8 млн доларів. Однак, за його словами, така ціна була дещо завищена. Зараз спостерігається зниження цін на блакитного тунця, так як його популяція дещо зросла.

Алмазна ікра – 10 000 доларів за кілограм

ТОП-5 найдорожчих продуктів харчування

Дає цю ікру білуга-альбінос. Ексклюзивні права на її видобуток є тільки у Ірану. За статистикою Женевського ікряним будинку, в рік в Європу ввозять всього десять кілограм цього продукту. Звичайно, існує ще й контрабанда. Щоб покуштувати його, навіть маючи валізу грошей, вам доведеться прочекати в черзі декілька місяців. Ціна на делікатес пояснюється рідкістю риби і часом її статевого дозрівання (на нього йде цілих 27 років). До речі, упаковують ікру у відповідну тару – в банку з 24-каратного золота.

Білий трюфель: до 32 000 доларів за кілограм

ТОП-5 найдорожчих продуктів харчування

Існує безліч видів трюфелів, але самий дорогий з них – білий. Ці трюфелі ростуть в П’ємонті і в Умбрії (Італія). Вартість продукту коливається залежно від ваги цільного гриба. Чим більше трюфель, тим більше він коштує. У білих трюфелів досить короткий сезон: з пізньої осені до початку зими. Зберігаються вони теж недовго, що забезпечує стабільно високу ціну на делікатес.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *