Кращі сорти гострого стручкового перцю

На Кавказі без цього компонента не обходиться жодна страва, у нас же гіркий перець не так поширений, але все ж його часто і багато вирощують. Вирощувати гіркий або гострий стручковий перець можна як на городі чи в теплиці, так і на підвіконні. Рослина це досить невибаглива, і навіть у недосвідченого городника з ним не виникне особливих проблем. Один з головних секретів успіху будь-якої культури правильний вибір сорту, це твердження вірно й відносно гострого перцю.

Сорти:

Аджика

Кращі сорти гострого стручкового перцю

Сорт перцю Аджика відноситься до групи середньоранніх сортів, сорт в більшості випадків вирощують у відкритому грунті. Рослини цього сорту досить високі й потужні, завдяки цьому не вимагають підв’язки до опор.

Плоди конічні подовжені, в зрілому вигляді яскраво червоного кольору, дуже великі. У стиглому вигляді вони досягають ваги 90 грам. М’якоть плодів пофарбована в темно-червоний колір, товста і м’ясиста. Смак гострий, аромат приємний перцевий. Сорт можна віднести до універсальних, оскільки його використовують для консервації просто в їжу, а так само в сушеному і молотом вигляді.

Як дізнатись чи правильно відбувається у Вас травлення їжі? Ми вам розкажемо про золоті правила травлення.

Бабине літо

Кращі сорти гострого стручкового перцю

Сорт перцю Бабине літо ідеальний для вирощування на підвіконні, як багаторічна культура, але підходить так, же і для вирощування у відкритому грунті у вигляді однорічної культури. Рослини сорту низькорослі, навіть можна сказати мініатюрні, досить гіллясті і облистнені. Квітки можуть бути як білого так і яскраво-фіолетового кольору. Дуже декоративний сорт.

Плоди у цього сорту можуть бути і кулясті, і округлі, і конічні, і яйцеподібні. Забарвлення плодів так само різноманітна, як і форма, зустрічаються плоди білого, жовтого, оранжевого, кремового, зеленого, коричневого, бузкового й фіолетового кольорів. Смак плодів гострий, з приємним перцевим ароматом.

 

Угорський жовтий

Кращі сорти гострого стручкового перцю

Сорт перцю Угорський жовтий, відноситься до группераннеспелих сортів, підходить як для вирощування у відкритому грунті, так і для вирощування в теплицях. Рослини низькорослі компактні висотою до 50см.

Плід має вузько-конусоподібну форму, гладкий, глянсовий жовтого кольору в період технічної стиглості, але при настанні біологічної стиглості плоди червоніють. Вага стиглих плодів сягає від 40 до 60 грам. Смак гострий, аромат приємний перцевий.

Для тещі

Кращі сорти гострого стручкового перцю

Сорт перцю Для тещі відноситься до групи ранньостиглих сортів, чудово підходить для вирощування у відкритому грунті. Рослини компактні, висотою до 60 см.

Плід має подовжену конусоподібну форму, досягає довжини від 10 до 12 см. У стиглому вигляді плоди пофарбовані в яскраво червоний колір, і мають вагу від 30 до 60 грам. Смак гострий, аромат приємний перцевий.

Корал

Кращі сорти гострого стручкового перцю

Сорт перцю Корал відноситься до групи середньоранніх сортів, високоврожайний. Завдяки компактності і низькорослості куща може вирощуватися як у відкритому грунті, так і на підвіконні. Висота куща може коливатися від 40 до 60 см залежно від умов вирощування. Дуже декоративний сорт.

Плоди округло-плоскі дрібні, в стиглому вигляді досягають розміру від 2 до 3 см. У стиглому вигляді мають яскраво червоний колір. Смак гострий, аромат приємний перцевий.

Вогняний букет

Кращі сорти гострого стручкового перцю

Сорт перцю Вогняний букет відноситься до групи ранньостиглих сортів, чудово підходить для вирощування у відкритому грунті і для вирощування в теплицях. Рослини цього сорту досить високі й потужні, завдяки цьому не вимагають підв’язки до опор.

Плід має подовжену конусоподібну форму, досягає довжини від 10 до 12 см. У стиглому вигляді плоди пофарбовані в яскраво червоний колір, і мають вагу від 15 до 25 грам. Смак гострий, аромат приємний перцевий. Сорт можна віднести до універсальних за способом застосування, так як його використовують для консервації просто в їжу, а так само в сушеному і молотом вигляді.

Вогник

Кращі сорти гострого стручкового перцю

Цей сорт гірко перцю знають, мабуть, усі, і завдяки такій популярності, його назва стала навіть прозивним, так називають усі гіркі червоні перці в народі.

Сорт перцю Вогник відноситься до групи середньоранніх сортів, високоврожайний. Підходить для вирощування і у відкритому грунті і в теплиці, і на підвіконні. Рослина середньоросле, виростає до висоти від 45 до 55 см, крона пірамідальна добре облиствена і гілляста.

Плоди подовженої форми, класичні стручки, ближче до кінчика трохи зігнуті, яскраво червоного кольору. Шкірочка гладенька блискуча. Вага стиглих плодів досягає 20 грам. Смак гострий, аромат приємний перцевий.

Сорт досить стійкий до хвороб, особливо до таких як бактеріоз і вертіцеллезное в’янення.

Суперчілі

Кращі сорти гострого стручкового перцю

Сорт перцю Суперчілі відноситься до групи ранньостиглих і високоврожайних гібридів. Рослини не дуже високі, виростають до висоти від 40 до 60 см, компактні. Завдяки таким розмірам рослини можна вирощувати і у відкритому грунті і на підвіконні.

Плоди досить великі, видовженої конусоподібної форми, досягають довжини від 6 до 7 см і ваги від 15 до 25 грам. Колір плодів змінюється залежно від зрілості, від зеленого до помаранчевого, а в період повної стиглості плоди стають бордово-червоними. Смак гострий, аромат приємний перцевий.

Халапеньйо

Кращі сорти гострого стручкового перцю

Це досить популярний сорт перцю вирощується в Мексиці з давніх часів. Сорт перцю Халапеньо можна віднести до ранньостиглих сортів. Рослини досить високі, виростають до 1 метра у висоту, можуть вирощуватися як у відкритому грунті, так і в теплиці.

Плоди великі подовженою перцевої форми, в довжину виростають від 7 до 8 см, вага одного плоду може досягати 50 грам, завдяки тому, що у перців цього сорту досить м’ясисті стінки. Забарвлення плодів може бути від зеленої – в період дозрівання, до яскраво червоній – в період біологічної зрілості. Смак у перців помірно гострий приємний, не обпалює і дуже соковитий, з приємним перцевим ароматом.

Мова дракона

Кращі сорти гострого стручкового перцю

Сорт перцю Мова дракона відноситься групі середньостиглих сортів. Рослини потужні, досить кущисті, виростає до висоти від 90 до 100 см. Можуть бути культивовані, як у відкритому грунті, так і в теплиці.

Плоди мають форму довгого стручка, злегка сплюснутого з боків, дуже схожі на довгий язик. Забарвлення стиглих плодів – яскраво червона. У стиглому вигляді плоди досягають довжини від 10 до 12 см, ваги від 40 до 60 грам. Смак дуже гострий пекучий, аромат приємний перцевий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *