Чим небезпечна вода з-під крана?

Що міститься в питній воді фтор може бути причиною розвитку депресій і прибавки зайвої ваги. Такий висновок зробили британські вчені з Університету Кента.

Дослідники з Великобританії закликають владу перестати додавати у питну воду фтор, який може викликати депресії і збільшення ваги. Опитування 98% лікарів загальної практики Англії показав, що найбільша кількість випадків гіпотиреозу (зниження функції щитовидної залози) спостерігається в областях, в яких наголошується найбільша кількість фтору в питній воді. А це означає, що десятки тисяч людей без особливої ​​необхідності страждають від проблем зі щитовидною залозою, що може викликати депресію, збільшення ваги, втома, і біль у м’язах.

Відзначимо, що в минулому році державна організація охорони здоров’я Public Health England опублікувала звіт, в якому йдеться, що використання фтору є безпечним і ефективним способом поліпшення гігієни порожнини рота. Однак нове дослідження показує, що люди, які отримують найбільша кількість фтора в питної води, на 30% частіше стикаються з гіпотиреозом.

В Англії приблизно 10% населення (6 млн чоловік) живуть в областях, в яких вміст фтору в питній воді природним або штучним шляхом доводиться до 1 мг фтору на 1 літр. Саме в цих регіонах дослідники і виявили найбільшу кількість випадків гіпотиреозу. Безпечним виявився рівень фтору в 0,3 мг/л.

Фтор є природно зустрічається у воді мінералом, який також міститься в деяких продуктах харчування і напоях, включаючи чай і рибу. Фтор допомагає боротися з руйнуваннями зубної емалі, роблячи її більш стійкою період бактерії. Проте вчені з’ясували, що фтор пригнічує виробництво йоду, який необхідний для здорової щитовидної залози.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *