Стояння на одній нозі може передбачити ранню смерть

Такі прості завдання, як стояння на одній нозі і вставання зі стільця можуть використовуватися для прогнозування ризику ранньої смерті.

Як з’ясували британські дослідники, 53-річні чоловіки, які можуть балансувати на одній нозі більше 10 секунд і вставати з крісла більше 37 разів на хвилину, менш схильні до ризику піти в інший світ.

Практично такі ж нормативи можуть бути застосовані і до жінок. Раніше подібні фізичні вправи використовувалися як визначення стану здоров’я престарілих людей.

Але недавнє дослідження показує, то така фіззарядка може бути прогнозом для здоров’я і для людини у віці до 53 років.

Чоловіки, які змогли встати і знову сісти на стілець менше 23 разів на хвилину, мали в 2 рази більше шансів померти в наступні 13 років, в порівнянні з тими, хто поробляє це 37 і більше разів.

Ті люди, для кого подібні навантаження були не під силу, мали шанси відправитися до предків в сім разів більше.

Якщо чоловік або жінка могли утримати рівновагу на одній нозі з закритими очима менше 2 секунд, то ризик померти збільшувався триразово, в порівнянні з тими, хто зміг простояти більше 10 секунд. Якщо ж людина взагалі не зміг утримати баланс, то шанси померти в найближчі 13 років зростали в 12 разів. Дослідники відстежували 5000 чоловік у віці 53 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *