Принадність конфлікту

Конфлікт – це прекрасна форма відносин. Конфлікт створений не для руйнування, його суть інша – виявлення негативних сторін.

При понятті “конфлікт” у більшості виникає негативне ставлення: їм бачиться агресія, склоки, війни. Але це збочений погляд, створений нашим суспільством. Насправді конфлікт показує лише одне – невідповідність. А це вкрай важлива, робоча інформація. Нюанс в тому, що вона важлива для живих – а не для кашоподібного усередненого мертвого соціуму.

Конфлікт показує, що щось йде не гладко, щось іде не так. Своєчасне виявлення конфлікту дає можливість оперативної зміни – тоді як люди, що уникають справжнього конфлікту, накопичують ці руйнують фактори в собі. В результаті чого руйнування збільшуються в рази.

Конфлікт дозволяє вирішити проблему по мірі її виникнення – не доводячи до руйнування.

Замазування конфлікту призводить до неминучого вибуху.

Іноді цей вибух спрямований назовні – іноді всередину.

Треба вміти йти на конфлікт, вміти працювати з ним як з позитивним фактором. Виявлення конфліктних моментів на початку вибудовування взаємин здатне запобігти безлічі руйнувань згодом. Взагалі кажучи, вміння виявляти конфліктні моменти, грунтуючись на самій незначній інформації – це велике благо і складне мистецтво.

Проблема сучасного суспільства в тому, що воно спотворює все – в тому числі і поняття конфлікту. Тому коли дурневі говорять, що він дурень (зрозуміло, мова при обгрунтованому визначенні, а не про бажання емоційно зачепити), то дурень не приймає цю інформацію з вдячністю – а ображається, і лізе за незмінним рятівним “Еее ти на себе подивися! “ І в підсумку позбавляється можливості перестати бути дурнем.

Адже конфлікт – це не скандал. Конфлікт – це результат ясності, помічати початок причин руйнування.

Зрозуміло, тут і питання довіри виявляти конфлікт. Адже лише одиниці здатні сказати людині “Ти дурень” просто тому, що він дійсно дурень – а не тому, щоб його образити, або їм політично управляти. Почасти ця ситуація спрощена там, де люди перебувають в спочатку збудованому положенні учитель-учень. Там всі учні розуміють, що якщо вчитель їх критикує, то це не має до образі і лайки ніякого відношення – він допомагає їм стати краще і сильніше.

Справжнє вміння працювати з конфліктом дає можливість ювелірної корекції ситуації в самому її зародженні – уникаючи найтяжких неминучих наслідків.

До речі сказати, вміння йти на конфлікт не має нічого спільного з емоційною агресією. Конфлікт, це зовсім не “А ти хто такий?”, Конфлікт – це “Дивись – у тебе ось тут помилка. Її можна виправити”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *