Розчарування в коханні: в чому їх причина?

Спочатку вам здавалося: ось він, мій принц! І ви стрімголов кинулися в стосунки. Прозріння настало набагато пізніше: виявилося, перед вами зовсім «не той» принц.

Чому ви зробили помилку?

Можна багато говорити про те, що любов, мовляв, сліпа. Однак якщо ви проаналізуєте всіх своїх колишніх чоловіків, то напевно помітите, що у всіх було щось спільне. І всі вони вас рано чи пізно розчарували. Тенденція, однако!

Ще з дитинства кожна з нас має таку собі ідеальну картинку-уявлення про майбутнього партнера. Крім зовнішніх характеристик (зріст, колір волосся, вік), ми наділяємо його і особливими звичками, і душевними якостями. Навіть більше того – подумки уявляємо собі певні ситуації. Наприклад, як він захистить від хуліганів. Або допоможе зробити ремонт. Або запросить в ресторан. До моменту зустрічі з чоловіком, більш-менш вкладається в наші уявлення про ідеал, ми вже маємо «історію» спілкування з віртуальним партнером. Ми точно знаємо, як відреагуємо на його поцілунок, на його компліменти або питання про особисте.

Чому люди засуджують: Випадковий секс? А ми вам поясним випадковий секс: чому ми його засуджуємо.

І що виходить? Зустрічаючи живого, не вигаданого чоловіка, ми, не роздумуючи, надягаємо на нього віртуальний образ, як стильний піджак, і починаємо спілкуватися – з цим самим піджаком. Ми чомусь твердо впевнені, що знаємо цього чоловіка – у нього адже точно така манера сміятися, точно такий же голос і професія, як ми хотіли!

Що робити?

Якщо ви ловите себе на відчутті, що закохалися без пам’яті, запитайте себе: «Чи хочу я щось дізнатися про цю людину?» Якщо ваша відповідь «ні», можете не сумніватися: рано чи пізно вас чекає гірке розчарування. Не тому, що зустрінутий вами чоловік поганий, просто він обов’язково хоч у чомусь нехай не буде відповідати ідеалу.

Адже чим хороші курортні романи? Тим, що в нашому уявленні про коханого більше наших фантазій, ніж реальності. Але якщо ви прагнете до довготривалих відносин, все ж важливо зрозуміти, кого ви готові любити: реальної людини або ідеал?

Мало того, що така поведінка не принесе щастя особисто вам, воно і вашого партнера ставить в дивне становище: виходить, ви закохані зовсім не в нього! Але смієте пред’являти йому претензії і вганяти в певні рамки, мовляв, поводься відповідно моїм фантазіям, і все тут! Вам не здається, що це злегка нечесна гра?

Як навчитися любити реальну людину?

Та дуже просто: цікавтеся ім. Чим він живе, куди ходить. Чим хворіє, яку музику любить. Скільки разів на день їсть, чи вміє прати шкарпетки. Будь-яка, навіть найдрібніша деталь про нього вибудовує його реальний, а не вигаданий образ.

Так, зрозуміло, дуже важливо, щоб співпадали ваші принципи і ідеали, ваше уявлення про сім’ю як про спільне майбутнє. Однак, не маючи уявлення про його побутових звичках і маленьких недоліках, ви не зможете полюбити його, справжнього. І неодмінно рано чи пізно вас наздожене розчарування в коханні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *