Незвичайне кладовище Чаучілла

Деякі кладовища оповідають про те, чого очікувати людині в наступному житті. Кожен народ має свою культуру і похоронні звичаї. Деякі нам здаються досить дивними, інші викликають шок і сильне здивування. Самим незвичайним кладовищем світу є Чаучілла, яке знаходиться в пустелі Перу.

Це місце розташовується в 30 хвилинах від пустельного плато Наска (південне узбережжя Перу). Багато людей знають про це місце завдяки безлічі містичних малюнків. Але на ділі це місце має ще більше таємниць і загадок. Коли це кладовище виявили дослідники (ХХ століття), то були здивовані знахідками. Тут знайдено людські останки, яким приблизно 700 років. Останні поховання проводилися в XIX столітті.

А Ви знаєте скільки жителів Землі мають доступ в Інтернет?

Кладовище Чаучілла абсолютно не схоже на всі інші. Головне розходження – в способі поховання. Всім тілам померлих надавали положення «сидячи навпочіпки». При цьому вираз осіб дуже задоволене, з широкою посмішкою. Створюється враження, що небіжчики чекають когось, і всіх бажаючих запрошують прічесть поруч з ними. Варто відзначити, що буквально все останки добре збереглися.

Незвичайне кладовище Чаучілла

Незвичайне кладовище Чаучілла

Незвичайне кладовище Чаучілла

Останки збереглися в такому прекрасному стані через сухого клімату Перу. Та й не останню роль в муміфікації зіграв особливий похоронний ритуал. Вражає те, що всі тіла на Чаучілла покривалися смолою, при цьому одягу були виключно з натуральної бавовни. Стан одягів, на момент дослідження, були в чудовому стані. Цікавий факт: багато небіжчики досі залишаються з копицею волосся, якої багато сучасних жителі позаздрили б.

Під час поховання стінки могил обкладали цеглою, зробленими з глини. Таким чином, тіло не піддавалося атакам паразитів, мікробів і комах. Небіжчика ховали з прикрасами та особистими речами. Як і багато могили, їх обкрадали, тим самим руйнуючи місця вічного спокою.

Історики, археологи та науковці посилено вивчають Чаучіллу. Різні аналізи, проведені в лабораторіях, все більше допомагають пізнати культуру Наска, і тим самим підібратися до розгадок легенд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *