Гречка: користь і шкода

Гречка вважається одним з найкорисніших продуктів у світі. Спробуємо, розібратися, чи так вона насправді корисна.

Вітаміни і корисні речовини

Гречка, виявляється, багата вітамінами і корисними мінералами. В першу чергу варто відзначити, що в ній міститься вітамін Р (рутин), який зміцнює кровоносні судини і зберігає їх еластичність. В її складі можна знайти також вітаміни групи РР, а також лимонну, щавлеву, яблучну і малеїнову кислоти, які регулюють кислотно-лужний баланс шлунково-кишкового тракту і перешкоджають накопиченню солі в суглобах.

Як не міняти повноцінну їжу на закуски?

У гречці також чимало заліза, тому людям, страждаючим анемією, рекомендується обов’язково включити її в свій раціон. Фолієва кислота, що міститься в гречці, вкрай важлива для імунної системи і для системи кровотворення; важлива вона також для вагітних жінок, особливо протягом перших місяців вагітності.

Варто згадати також ліпотропні речовини, що містяться в гречці, – вони захищають печінку від переродження і розвитку цирозу. Також вони покращують роботу підшлункової залози і допомагають знизити рівень цукру в крові, що дуже важливо для людей, які страждають на цукровий діабет.

Гречка також багата на лізин, який сприяє “побудові” білка, необхідного для синтезу гормонів. Він також підвищує лібідо – як у жінок, так і чоловіків.

Схуднення

Бажають схуднути люди часто сідають на різні гречані дієти. Виявляється, гречка – насправді досить калорійний продукт, але вона дійсно може допомогти схуднути завдяки вмісту в ній поліненасичених жирів, які знижують рівень холестерину і прискорюють обмін речовин.

Однак пам’ятайте: гречку не варто вживати з молоком, так як для перетравлення цих продуктів потрібні різні ферменти, і користі від такого поєднання не буде. Поєднувати гречку варто з рослинним маслом і / або овочами. Останнє поєднання особливо вдало, адже й гречка, і овочі містять грубі волокна, і разом вони покращують роботу кишечника.

Шкода

Серйозної шкоди гречка нанести вам не зможе, якщо, звичайно ж, не зловживати нею. Якщо переїсти, можливі спазми в шлунку і спучування живота, але та ж проблема виникне, якщо зловжити будь-яким, абсолютно будь-яким продуктом.

Діабетикам з храніческой нирковою недостатністю краще все-таки бути обережними з гречкою, всім іншим же людям гречка не протипоказана.

Варто також відзначити, що у деяких людей зустрічається своєрідна алергія до гречки, індивідуальна непереносимість. Таким людям вживати гречку теж не варто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *