Город в квартирі: як виростити зелень в горщиках

Тобі добре відомо про користь зелені для здоров’я дитини. У весняно-літній період дістати цей цінний продукт не складе труднощів. Але восени і взимку купувати зелень для годування дітей не рекомендується. Висока ймовірність того, що вона може бути оброблена хімікатами. Відмінне еко – рішення – вирощувати вітамінні паросточки у себе на підвіконні. Дітки старше двох років із задоволенням тобі в цьому допоможуть!

Ти точно знайома з нескладною технологією вирощування зеленого лука: поставити цибулину вусиками вниз в стакан з водою, коли рослина дасть зелені пагони, можна пересадити в землю. Якщо тобі вдався цей фокус, зелень ти виростиш без праці.

Збери все необхідне:

1. Квіткові горщики – таких розмірів, щоб вмістилися на твоєму підвіконні (або там, де ти зібралася зрощувати грядки). Вибирай широкі і не дуже глибокі.

2. Земля – ​​її можна купити в квіткових магазинах. Підійде грунт для овочів.

3. Семена – продаються спеціальні для вирощування в домашніх умовах, вони сходять швидше. Але якщо не знайдеш такі, бери стандартні для грядок.

Визначся, яку зелень ти хочеш бачити у себе в горщиках. Врахуй, що для екзотичних сортів потрібні особливі умови. Зупини вибір на невибагливих рослинах. Відмінно ростуть кріп, петрушка, базилік. Непогано росте крес-салат. Але він швидко стає гірким, так що будеш рвати, як тільки сформується кущик. Добре сходить в домашніх умовах рукола.

Загальні правила посіву

Перш ніж відправляти насіння в землю, замочи їх на ніч в теплій воді. Землю в горщиках добре полів. Чим менше насіння, тим вище його треба садити. В нашому випадку поклажі насіння приблизно на півсантиметра під землю. В одному горщику добре приживуться різні рослини, базилік і петрушка наприклад. Після посіву накрий горщики прозорими пакетами і постав на сонячне місце. Пакет повинен утримувати тепло і вологу до перших сходів. Потім його можна зняти.

Догляд за рослинами

Коли зелені паростки виростуть до 1-2 сантиметрів, їх треба прорідити. Висмикувати ті, що дрібніше і слабкіше, так ти даси шанс вирости сильним. Рослини повинні бути на відстані 1 см один від одного.

Найбільше паростки потребують вологи та висвітленні. Світла багато не буває. Знайди саме сонячне місце в квартирі, якщо світла все ще мало, постав над вазонами потужну настільну лампу.

В поливі рослин важлива помірність. Поливай приблизно через день. Якщо твій юний помічник або помічниця зацікавилися процесом, дозволь їм зрошувати зелень з розпилювача – так не вдасться перелити рослини.

Збір врожаю

Якщо збирати рослини правильно, вони будуть наростати, ставати ще густіше і сильніше.

Чи не будеш рвати верхівку, відщипують тільки нижні гілочки у кропу, салату, петрушки і рукколи. З базиліком все навпаки. Слід зривати верхні листочки, тоді рослина буде пишніше.

Навіть якщо твій малюк до цього не був лютим шанувальником зелені, побачивши процес вирощування та догляду за рослинами, юний гурман сам попросить додати їх собі в супчик. Адже в такий зелені подвійна користь – вітаміни плюс мамина турбота.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *