Наскільки шкідливий Wi-Fi для здоров’я людини?

Світ технологій безустанно прогресує. Ще кілька десятків років тому, складно було уявити, що високошвидкісний інтернет стане доступний кожному і вийти в Мережу можна буде з компактних гаджетів, при цьому не користуючись купою кабелів і перехідників. Усі принади доступу до інтернету за допомогою Wi-Fi очевидні, однак час від часу в ЗМІ з’являється суперечлива інформація про згубний вплив бездротових технологій на організм людини. Щоб переконатися в тому, що безпосередньо Wi-Fi нічим не загрожує здоров’ю користувачів журналістами Hi-Tech. Nydmond був проведений невеликий опитування серед кількох фахівців.

Найпоширенішим думкою стосовно абсолютно всієї техніки є впевненість в тому, що її використання рано чи пізно призведе до кабінету онколога. Тому перший фахівець, якому було поставлено питання про шкоду Wi-Fi був саме хірург-онколог вищої категорії Давид Бакштейн. Він відразу ж засумнівався в тому, що користувачі ризикують опинитися у нього на прийомі, посилаючись на дані Міжнародного епідеміологічного журналу, в якому всі дослідження з приводу сприяння гаджетами виникненню ракових пухлин були узагальнені і зроблено висновок – використання техніки не призводить до онкології. І все ж лікар осторожничает: «Варто розуміти, що ми користуємося такого роду технікою вельми малий проміжок часу, тому робити однозначні висновки ще рано».

Наскільки шкідливий Wi-Fi для здоров'я людини?

Лікар з радіаційної гігієни Тетяна Васильєва також схильна не довіряти панікерам в ЗМІ. За її словами, на основі недавнього наукового дослідження, з’ясувалося, що електромагнітні хвилі можуть призводити до змін на клітинному рівні. Однак випромінювання від мобільних засобів настільки мало, що достеменно не відомо, чи можуть вони в перспективі надати негативну дію на людину. А «симптом», що виявляється в ослабленні імунітету, яким також часто лякають псевдовчені і журналісти, лікар підтвердила. Але вплив гаджетів в цьому випадку непряме – користувачі з кожним роком все частіше звертаються до гаджетам як на роботі, так і на дозвіллі. Від чого елементарно не вистачає часу дати відпочинок очам і подихати свіжим повітрям.

Костьольна Wi-Fi лікар попередила, що серйозних досліджень у цій сфері ще не було і тому рано про щось стверджувати, однак варто пам’ятати, що випромінювання від Wi-Fi навіть менше, ніж від смартфонів.

Наскільки шкідливий Wi-Fi для здоров'я людини?

Фактично підтверджує все вищесказане терапевт вищої категорії Надія Колоскова. Перш за все вона акцентує увагу на те, що у сучасних дітей немає обмежень у використанні мобільних технологій і це може позначатися на здоров’ї, тому як вони практично нерозлучні з масою гаджетів. Можливість негативного впливу на організм людини від Wi-Fi лікар не заперечує, але й не стверджує. За словами терапевта, не можна спростовувати той факт, що випромінювання впливає на людину, але наскільки серйозні можуть бути наслідки поки невідомо, тому як технологія з’явилася не так давно і висновки робити ще рано. Лікар зауважує, що варто було б в рамках профілактики, поки не проведуть наукові дослідження, збавити розмах покриття, адже Wi-Fi зараз проведений чи не в кожній школі і чим це загрожує дітям в майбутньому невідомо.

Наскільки шкідливий Wi-Fi для здоров'я людини?

Гінеколог-ендокринолог Ольга Смирнова виявилася категоричній з приводу впливу мобільних телефонів на організм людини. За її словами, носіння смартфонів в кишені брюк може привести чоловіків і жінок до безпліддя. Про це свідчить і статистика, показники якої свідчать про зростання відповідних патологій. До того ж згідно з результатами данського дослідження, у розмовляють по телефону чоловіків зменшувалася кількість сперматозоїдів і знижувалася їх рухливість. Незважаючи на те, що зміни були незначними, в перспективі можливе виникнення відповідних захворювань.

З приводу Wi-Fi лікар сказала, що потужність сигналу трохи настільки велика, щоб бити на сполох. Якщо є сумніви, то можна встановити обладнання в кімнаті, в якій найрідше перебувають жителі, а також відключати пристрій коли немає потреби в його використанні, наприклад, перед сном.

Наскільки шкідливий Wi-Fi для здоров'я людини?

Лікар-педіатр Микола Любіменко вважає що всього має бути в міру, а вже тим більше це стосується використання мобільних пристроїв і бездротових технологій, хоча шкода від останніх він заперечує. За його словами будь-який пристрій так чи інакше впливає на організм і тому слід їм користуватися дозовано. В іншому ж, лікар переконаний, що якщо дотримуватися розумну норму, то використання дарів прогресу може йти тільки на користь людям.

Лікар також відзначає, що відносно Wi-Fi практично немає сумнівів – випромінювання в рази менше, ніж від мікрохвильовок і тому навряд чи може згубно впливати на людину. Однак це не означає, що можна сміливо ставити роутер в дитячій або оточувати себе масою гаджетів. До того ж побутує думка, що розвивається організм зовсім не до чого перевантажувати нехай і невеликим, але випромінюванням.

Підводячи підсумок: під сказаним, можна відзначити, що лікарі практично одностайні в думці, що Wi-Fi безпечний для людини. Однак не варто забувати про те, що дослідження з цього питання ще не проводилися і тому слід розважливо підходити до питання використання бездротових технологій. І звичайно ж не варто нехтувати відпочинком від гаджетів – це зведе всі ризики до мінімуму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *