Чотири даності, які супроводжують людину все його життя

Я знаю кілька типів чоловіків, з якими жінки вибирають вступати у відносини. Перший тип чоловіків хоче, щоб жінка йому віддавалася повністю, щоб одним з найважливіших смислів був він. У таких відносинах жінка стає домогосподаркою, ростить дітей або домробітниця вже є, діти залишаються з нянею, а жінка займається собою: ходить у фітнес-клуби, солярії, салони краси, або жінка ходить на роботи, але не отримує там достатньо грошей. Одним словом, жінки першого типу стають залежні від чоловіків, проявляючи низьку соціальну активність або не проявляючи її зовсім, що саме по собі не добре і не погано. Складності починають виникати, коли чоловік приймає рішення піти до іншої жінки, або втрачає роботу, або зовсім іде з життя. Тоді питання соціальної активності, заробляння грошей, власних хобі та інтересів, сенсів життя, за великим рахунком, починають ставати дуже гострими.

Другий тип чоловіків довго і наполегливо завойовує вподобану жінку, обсипаючи її трояндами, даруючи дорогі подарунки. Коли фортеця стає завойованої і чоловік перетворюється в дуже важливого і значущого, одним з дуже важливих сенсів життя або найважливішим, він іде. Для нього завойована фортеця не представляє більше інтересу і він відправляється на завоювання нових і ті ж питання власних смислів починають виникати.

Цей список можна продовжувати. У зворотний бік, коли чоловік стає сенсом життя жінки, а вона його залишає, це теж працює.

Думаю, ви самі можете згадати різні приклади зі свого або чужого досвіду.

Чи варто кардинально змінювати життя? Дайте відповідь на 7 запитань.

Я часто бачу, що партнери по відносинам на, швидше, несвідомому рівні вчать один одного не зраджувати себе і свої сенси у житті, свої інтереси, своїх друзів, свою роботу, свої звички і щохвилинні задоволення: полежати у ванні з піною, почитати дурний любовний роман, посидіти в кафе з подругою, побалакати з іншого по телефону, подивитися футбол по телевізору з кухликом пива, полузгать насіння на кухні і тд.

Тому що коли партнер відмовляється від будь то значущих речей для себе і другий партнер перетворюється в цей самий сенс, часом єдиний, він стає нецікавий перший.

Американський психотерапевт Бренда Девіс у своїй книжці “Подорож по веселці чакр” порівнювала людини з ромашкою. Середина ромашки, її основа, – це якась людська сутність, щось головне, справжнє, духовна основа людини, а пелюстки – різні соціальні та не соціальні речі, які безумовно важливі: дім, сім’я, батьки, відносини з коханою людиною, робота, хобі, заробляння грошей, улюблена домашня тварина, поїздки по світу та інше. Але коли один з пелюсток відривається (пішов улюблений), основі-серцевині боляче, але основа залишається живою, і на місці відірваного пелюстки виросте новий. Але якщо людина поміщає в свою серцевину-основу відносини, а вони раптом розвалюються, то ромашка погібает- серцевина зламана.

У екзистенціальної терапії описано чотири даності, які супроводжують людину все його життя. Це свобода скрізь і в усьому (Я можу вибирати як проживати своє життя, вибирати ті чи інші відносини, залишатися в них чи ні, можу вибирати слідувати загальноприйнятим правилам і канонам, а можу не слідувати).

Наступна даність це відсутність постійних, стійких смислів життя. Протягом усього людського життя його глибинні і щохвилинні смисли змінюються: в дитинстві глуздом могла бути поїздка на море або покупка красивого сукні, в дорослому ж віці це може бути міцні сімейні відносини або улюблена робота. Смисли можуть мінятися, з’являтися нові, йти старі.

Ще одна даність це смертність, кінцівку нашого буття в цьому світі. (Тут, думаю, коментарів не потрібно).

Остання екзистенційна даність – це самотність. Протягом усього життя або якогось її відрізка людина може бути самотній. Самотній у своїй справі, своїх поглядах на життя, діях, вчинках, думках, почуттях без однодумців або партнерів по відносинам, хто б міг обігріти і підтримати в скрутну хвилину. Якраз про цю даність я і пишу.

Виглядає все сумно, але зміст моєї статті не в тому, щоб Ви засумували. Просто якщо такий момент у вашому житті настав або ось-ось станеться або ж партнер по життю став довго затримуватися на роботі, а при зустрічі бурчати щось шефа і складну фінансову ситуацію кампанії, згадайте, що ви любите робити більше всього на світі. Може, ходити по магазинах з подругою або їсти морозиво, а може кататися на фігурних ковзанах, танцювати чи вишивати хрестиком? А чи давно Ви були в кіно і робили собі щось приємне?

У вище згаданій екзистенціальної психотерапії була даність про вибір. В даному випадку про вибір того, як використовувати той час, що звільнилося, або того, що робити з таким зверненням партнера. Можна вибрати почати з себе, згадати про свої маленькі і великі смисли, маленькі і великі задоволення і, можливо, прийшовши додому після гарного шопінгу з подругою, ви побачите накритий стіл і величезний букет раз на столі або по дорозі додому ви зустрінете прекрасного чоловіка або жінку , який буде саме Вашим партнером. Адже коли людина гармонізується, Всесвіт відповідає тим же…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *