Чи варто кардинально змінювати життя? Дайте відповідь на 7 запитань

Багато з часом відчувають бажання змінити вид діяльності. Для когось це так і залишається мріями та бажаннями, хтось знаходить нове хобі і поєднує не особливо улюблену роботу з улюбленим заняттям. А хтось ризикує залишити минулий спосіб життя, покінчити з ненависною роботою в офісі, зайнятися тим, чим завжди хотілося. І в кінцевому підсумку вибиває страйк. Але щоб зважитися на такий непростий крок – кардинально змінити своє життя, – треба зважити всі «за» і «проти», ретельно все обдумати і набратися необхідної сміливості.

Якщо ви дуже хочете зробити цей крок, але поки не можете на нього зважитися, ось кілька питань, які допоможуть вам визначити – чи так необхідно все міняти? Чи зробить це ваше життя краще? Або навпаки – гірше?

1. Чи буде справа вашого життя відповідати тому, хто ви є?

Дуже часто ми кидаємо все, поринаємо в незнайомий світ, який з боку здавався таким простим і красивим. А на ділі виходить, що за красивою картинкою ховається багато роботи, зусиль, вимог. І всі ці моменти можуть сильно розходитися з тим, що ми можемо робити і з тим, чого ми хочемо від життя. Перш за все, треба визначитися в своїх бажаннях, вибирати не образ, а наповнення. Вирішити, що саме приносить нам радість, незважаючи ні на що. І орієнтуватися саме на це.

2. Чи готові ви багато чим жертвувати заради досягнення своїх цілей? (І зробить це вас щасливим?)

Щоб добитися великих результатів в чомусь, як правило, доводиться зменшити кількість уваги на інші сфери свого життя. Якщо ви зміните діяльність, більше або менше часу ви зможете приділяти родині, друзям, власного здоров’я? Чи буде це краще для вас або, навпаки, гірші? Детально розпишіть всі плюси і мінуси, всі можливі наслідки, розгляньте картину детально.

Чи варто кардинально змінювати життя? Дайте відповідь на 7 запитань

3. Чи підійдуть ваші навички для майбутньої сфери діяльності? Або ж доведеться витратити багато часу на набуття нових знань і нового досвіду?

Частина наявного у вас досвіду може допомогти в новій сфері діяльності, частина, швидше за все, доведеться отримувати. Але це не повинно лякати вас ні складністю, ні тимчасовими, ні грошовими витратами. Якщо ви точно визначте, що це саме те, що вам потрібно, то отримати новий досвід для вас не складе особливих труднощів. Адже ви будете займатися улюбленою справою, а це головне.

4. Чи є у вас підтримка з боку? Як поставляться близькі до вашого рішення?

Дуже важко міняти життя поодинці, не маючи ніякої підтримки. Тому для полегшення свого шляху упевніться, що ця підтримка у вас буде. Неважливо, багато чи мало людей буде надавати вам моральну допомогу, головне – щоб вони були.

5. Чи готові ви до того, що шлях буде довгий і важкий?

Не буває такого, щоб все і відразу. Великі успіхи вимагають великої роботи і великих зусиль. Запасіться терпінням і вірою в себе. Цілком можливо, що спочатку буде так важко, що ви навіть пошкодуєте про своє рішення. Але не здавайтеся! Якщо ви знаєте, що таке життя, як колись, не принесе вам щастя і задоволення, продовжуйте рухатися вперед. Ваші труднощі окупляться, будьте в цьому впевнені!

Чи варто кардинально змінювати життя? Дайте відповідь на 7 запитань

6. Чи знаєте ви свою мету?

Рух без мети не має сенсу, це просто втрата часу. І, навпаки, коли у людини є прагнення чогось досягти, чогось визначеного, то його шлях стає трохи простіше і коротше. Домагаються результатів тільки ті, хто знає, куди йде, пам’ятайте про це. Так що, в першу чергу, вирішите, чого хочете досягти. Нехай це буде яскравою зіркою, ведучою вас вперед.

7. Чи достатньо у вас сміливості продовжувати робити те, що любите незважаючи ні на що?

Багато хто, можливо, віддадуть перевагу вибрати найбільш легкий і безпечний маршрут. Але чи це говорить вам ваше серце? Якщо ви насправді вірите в те, що повинно стати основою вашого життя, не бійтеся ступати на важку дорогу, зарослу тернистими кущами. Так, це буде непросто. Але це поставить вас на багато рівнів вище того, хто вирішить вибрати найлегша шлях. Не бійтеся боротися за те, що вважаєте своїм, не відступайте. Так, швидше за все, далеко не кожен день буде сповнений веселки і щастя, але в підсумку всі зусилля окупляться. І раптово ви виявите себе на такій висоті, на яку раніше і не мріяли дістатися.

Удачі вам і сміливості!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *