Чи варто споживати м’ясо?

Задумався над тематикою харчування, і на скільки це важливо. Я думаю ця тема постійно буде актуальна для всього людства. Задумався також над тим чи варто їсти м’ясо тварин? Багато, багато людей якщо ви задасте їм таке питання, подивляться на вас, як на психа. І навіть слухати аргументи проти вживання м’яса не стануть, вважаючи свою думку єдино правильним. Вони знайдуть безліч підтверджень своєї думки в науковому світі, і будуть стверджувати, що тільки воно правильно, але чи так це насправді? Насправді «Той хто шукає, той завжди знайде», тому якщо людина шукає підтвердження (виправдання) споживанню м’яса, то він саме їх і знайде.

Я, як людина шукає, впевнений в тому, що думка більшості часто далеко від істини, і як правило представляється громадськості, в форматі необхідному для когось зацікавленого. Зацікавленими природно можуть з’являтися виробника м’яса, тоннами відвантажують цей продукт щодня.

Дізнайтесь: декілька фактів про гарбузи, від яких світ стривожений.

Отже, я почав вивчати питання, а чи варто споживати м’ясо? Підійшов я до цього питання, з боку енергетичного обміну (так як я інженер-електрик). Тобто із запитання, а навіщо взагалі ми їмо? Якщо уявити наш організм як якусь систему, то стає зрозумілим, що система працює, якщо у неї є енергія. І для того щоб вона могла працювати постійно, їй потрібно поповнювати ці запаси. Також і ми, їмо для того щоб поповнити запаси витраченої енергії. У мене по ходу роздумів з’явився закономірне питання, чому ми їмо тільки травоїдних тварин? Зайшовши на Yandex я спробував знайти відповідь. Знайшов я різні відповіді. Але, основний полягає в тому, що м’ясо хижаків має меншу енергетичну цінність, ніж м’ясо травоїдних.

Чи варто споживати м'ясо?

Тепер подивіться на малюнок. Всі ми пам’ятаємо з уроків біології горезвісну ланцюжок харчування. Де хижак поїдає травоїдна, то в свою чергу поїдає рослини, а рослини годуються тим, що знайдуть в землі. Як правило на цьому все пояснення закінчувалося.

Але давайте подивимося глибше. Чому хижак їсть травоїдних? Бо така його природа. Для чого хижак їсть травоїдних? По перше для того щоб зберігався баланс екосистеми (зайва кількість травоїдних призведе до зменшення рослинності). По друге для того щоб поповнити запаси енергії. Йдемо далі. Травоїдні споживають рослинну їжу, збагачуючись енергетичними запасами. Як тільки вони її з’їли, відразу ж починається перетравлювання, і виділення енергії з з’їденого. Необхідні речовини починають виділятися в організмі травоїдного тваринного. Хижак, споживаючи травоїдних також збагачується енергетичними запасами, але виходить, що він отримує їх вже в меншому обсязі, оскільки травоїдна вже переробило частину. Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок. В рослинах більше енергії, ніж в травоїдних; в травоїдних більше енергії, ніж в хижаках, ну а з хижаків вже і зовсім брати нічого (енергія нижче ніж у першоджерела, а також нижчої якості). Так само і в енергетичних системах, чим більше ступенів перетворення енергії, тим менше дістанеться кінцевого споживача.

Продовжимо. Звідки рослини беруть енергію? Хтось скаже із землі, хтось скаже від сонця. Але це лише частина правди. Якщо вдуматися глибше, то ми зрозуміємо, що енергію рослини беруть від 5 першоелементів. Якщо рослина отримує тепло сонця, вистачає повітря, є вода, але немає землі, зможе рослина рости? Ні. Також якщо прибрати будь-який з елементів, то рослина рости не зможе. Відповідно йому потрібні всі 5. А звідки енергію беруть 5 першоелементів? Напрошується тільки 1 відповідь, від Бога, всесвіту, від якоїсь вищої сили, яка керує всім цим. Тепер ми дісталися до найголовнішого.

Яке місце в ланцюжку живлення займає людина? Кожен читає може для себе його визначити сам, бо це буде тільки його Вибір. Що це означає? Це значить, що людина має можливість вибору, з якого місця ланцюжка почати харчування. За природою людина, все ж ближче до травоїдній тварині, відповідно харчуватися він повинен рослинною їжею. Є люди, які називають себе праноедамі, і вони також як рослини отримують енергію з 5 першоелементів.

Існує ще безліч аргументів проти споживання м’яса. Візьміть свого меленького дитини (незамутненим свідомість), дайте йому погладити теляти, і через деякий час дайте йому ніж, і скажіть «Хочеш їсти? Вбий його і поїж», що зробить ваша дитина? Він скоріше пошле вас, куди подалі, ніж вб’є теляти заради їжі. Це означає лише те, що у нас немає природженого бажання вбивати заради споживання м’яса. Так чому воно виникає у нас пізніше? Та тому що, «З вовками жити, по-вовчому вити», «З ким поведешся, від того й наберешся». Дитина з віком просто втягується в так званий соціум, і стає подібний ім.

Насправді, я не закликаю нікого тут же кидати їсти м’ясо, і не засуджую нікого, хто це робить, я лише намагаюся розібратися, а чи варто це робити? Тому, хто все ж вирішив відмовитися від нього, раджу робити це тільки за умови усвідомлення шкоди м’ясного, а також спочатку потрібно знайти альтернативу. Без альтернативи відмову від м’ясного приведе вас до того, що вам нічого буде їсти. За законом збереження енергії, якщо ми щось втратили, то десь ми повинні знайти.

У пошуку відповіді на питання, чому ми не їмо м’ясо хижаків, я натрапив не тільки на те, що мені треба, але і на відповіді які дають поживу для роздумів. Безліч людей пишуть, що зараз люди споживають все. Що в ресторанах, зараз подають і лисицю, і вовка, і акулу, кого тільки там немає. Нібито людина це хижак хижаків (вибачте за тавтологію). Чому це відбувається? Все виходить з-за розбещеного розуму. Чим більше ми маємо матеріальних речей, задоволень одного виду (з духовним такого не відбувається), тим швидше вони нам набридають, і виникає бажання чогось нового. Так спочатку люди споживали тільки травоїдних, тепер вони їм набридли, і люди стали їсти хижаків, не здивуюся, якщо в майбутньому в ресторанах процвітатиме канібалізм. Задайте собі питання, «до яких пір делікатес залишається делікатесом?». До того часу поки в ньому немає надлишку. На цьому я закінчу, і побажаю всім читачам зробити правильний і адекватний вибір, що є. Розбещувати Чи свій розум або живити його добротою. Успіхів в розширенні кордонів свідомості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *